Kullanım Kılavuzu
Neden sadece 3 sonuç görüntüleyebiliyorum?
Sadece üye olan kurumların ağından bağlandığınız da tüm sonuçları görüntüleyebilirsiniz. Üye olmayan kurumlar için kurum yetkililerinin başvurması durumunda 1 aylık ücretsiz deneme sürümü açmaktayız.
Benim olmayan çok sonuç geliyor?
Birçok kaynakça da atıflar "Soyad, İ" olarak gösterildiği için özellikle Soyad ve isminin baş harfi aynı olan akademisyenlerin atıfları zaman zaman karışabilmektedir. Bu sorun tüm dünyadaki atıf dizinlerinin sıkça karşılaştığı bir sorundur.
Sadece ilgili makaleme yapılan atıfları nasıl görebilirim?
Makalenizin ismini arattıktan sonra detaylar kısmına bastığınız anda seçtiğiniz makaleye yapılan atıfları görebilirsiniz.
 Görüntüleme 2
Sosyolojinin Mukaddimesi, Mukaddime’de Sosyoloji, Ensar Çetin, Nobel Akademik Yayıncılık, Ankara 2020, 118 Sayfa, Isbn 9786254069413
2022
Dergi:  
Mukaddime
Yazar:  
Özet:

İbn-i Haldun’un Mukaddime adlı eseri günümüzde klasik eserlerden biri olarak görülmektedir. Bunun sebebi, bu eserin başta sosyoloji olmak üzere sosyal bilimlerin birçok alanında çeşitli kavram ve kuramlar geliştirmiş olmasıdır. Mukaddime’nin sosyal bilimlere katkısı üzerine birçok çalışma yapılmaktadır. Bunlardan bir tanesi, “Sosyolojinin Mukaddimesi, Mukaddime’de Sosyoloji adlı” eserdir. Bu çalışmada bu eserin değerlendirilmesi yapılmaktadır.

Anahtar Kelimeler:

Book Critics: Muqaddima Of Sociology, Sociology In The Muqaddima
2022
Dergi:  
Mukaddime
Yazar:  
Özet:

Ibn Khaldun's Muqaddima is considered one of the classical works today. The reason for this is that this work has developed various concepts and theories in many fields of social sciences, especially sociology. There are many studies on the contribution of Muqaddima to social sciences. One of them is the work called "Muqaddima of Sociology, Sociology in the Muqaddima". In this study, this work is criticized.

Anahtar Kelimeler:

Atıf Yapanlar
Bilgi: Bu yayına herhangi bir atıf yapılmamıştır.
Benzer Makaleler