Kullanım Kılavuzu
Neden sadece 3 sonuç görüntüleyebiliyorum?
Sadece üye olan kurumların ağından bağlandığınız da tüm sonuçları görüntüleyebilirsiniz. Üye olmayan kurumlar için kurum yetkililerinin başvurması durumunda 1 aylık ücretsiz deneme sürümü açmaktayız.
Benim olmayan çok sonuç geliyor?
Birçok kaynakça da atıflar "Soyad, İ" olarak gösterildiği için özellikle Soyad ve isminin baş harfi aynı olan akademisyenlerin atıfları zaman zaman karışabilmektedir. Bu sorun tüm dünyadaki atıf dizinlerinin sıkça karşılaştığı bir sorundur.
Sadece ilgili makaleme yapılan atıfları nasıl görebilirim?
Makalenizin ismini arattıktan sonra detaylar kısmına bastığınız anda seçtiğiniz makaleye yapılan atıfları görebilirsiniz.
GÖRÜNTÜLEME 4
İNDİRME 5
Eseri Dinleyin
Alıntı Yap
Paylaş
Ugarsko Kraljevstvo I Hrvatska U Srednjem Vijeku
Yazar:  
Yıl:  
2005
Özet:

Srednjovjekovna Ugarska i Hrvatska u državnopravnom smislu bile su povezane personalnom unijom od kraja 11. stoljeća. Iako je ugarsko-hrvatska državna zajednica postojala sve do početka 20. stoljeća i samo je Trianonski mirovni ugovor označio njezin službeni završetak, godinu 1526. ipak možemo držati razdjelnicom, prvenstveno zato, jer je politička situacija nakon Mohačke bitke - pogibija kralja, dvostruki izbor vladara, tursko osvajanje i zbog toga raspad Ugarske na tri dijela - promijenila cijeli srednjovjekovni sustav odnosa. Ova studija namjerava se baviti samo prilikama prije 1526. godine i prvenstveno želi dati pregled stavova mađarske povijesne znanosti.

Anahtar Kelimeler:

Mađarska, Hrvatska, srednji vijek

Atıf Yapanlar
Bilgi: Bu yayına herhangi bir atıf yapılmamıştır.
Benzer Makaleler