Kullanım Kılavuzu
Neden sadece 3 sonuç görüntüleyebiliyorum?
Sadece üye olan kurumların ağından bağlandığınız da tüm sonuçları görüntüleyebilirsiniz. Üye olmayan kurumlar için kurum yetkililerinin başvurması durumunda 1 aylık ücretsiz deneme sürümü açmaktayız.
Benim olmayan çok sonuç geliyor?
Birçok kaynakça da atıflar "Soyad, İ" olarak gösterildiği için özellikle Soyad ve isminin baş harfi aynı olan akademisyenlerin atıfları zaman zaman karışabilmektedir. Bu sorun tüm dünyadaki atıf dizinlerinin sıkça karşılaştığı bir sorundur.
Sadece ilgili makaleme yapılan atıfları nasıl görebilirim?
Makalenizin ismini arattıktan sonra detaylar kısmına bastığınız anda seçtiğiniz makaleye yapılan atıfları görebilirsiniz.
GÖRÜNTÜLEME
23

İNDİRME
2

Eseri Dinleyin
Alıntı Yap
Paylaş
ASYMPTOMATIC SUPERIOR MESENTERIC VEIN THROMBOSIS AS UNUSUAL COMPLICATION OF ACUTE CYTOMEGALOVIRUS INFECTION: A CASE REPORT

2016 - Michele Bertoni, Filippo Risaliti, Alessandra Giani, Emanuele Calabrese, Massimo Edoardo Di Natale -

Özet:We describe a 39-year-old male who presented with a fever of unknown origin, the diagnostic work-up of which disclosed an acute cytomegalovirus (CMV) infection complicated by a partial superior mesenteric vein (SMV) thrombosis. Further investigations revealed the presence of factor V Leiden mutation. Oral anticoagulant treatment with warfarin led to a complete recanalization of SMV two months after. A literature review on the association between CMV infection and portal system (PS) thrombosis in immunocompetent patients was performed. We found that, in agreement with our case, in a minority of case reports patients did not complain of abdominal pain, but presented with a mononucleosis-like syndrome with malaise and prolonged fever and displayed a variable elevation of aminotransferase levels. Interestingly, most of them exhibited a limited extension of portal thrombosis. On the whole, these data suggest that PS thrombosis during acute CMV infection may be an underestimated complication.

Bu Yayına Atıf Yapanlar
Benzer Makaleler
Tanya Daga, Vipul Ch,ra, Anas Malik.
Seçkin ŞENIŞIK Atatürk Eğitim,Araştırma Hastanesi, Spor Hekimliği Bölümü, İzmir 3015 1965 Öz Öz (English) Tam Metin PDF Benzer Makaleler Yazar ile İletişim Editör ile İletişim 2011, Cilt 46, Sayı 1 Önceki Sayı Sonraki Sayı Yayın Kurulu Makaleler Yazar Dizini Konu Dizini RSS Beslemesi KATEGORİLER Araştırma Makalesi Olgu Sunumu Bu eser Creative Commons Atıf,GayriTicari,Türetilemez 4.0 Uluslararası Lisansı ile lisanslanmıştır.
Nairuti Sheth, Hiteshri Yagnik, M. T. Savaliya, Manan Shah.