Kullanım Kılavuzu
Neden sadece 3 sonuç görüntüleyebiliyorum?
Sadece üye olan kurumların ağından bağlandığınız da tüm sonuçları görüntüleyebilirsiniz. Üye olmayan kurumlar için kurum yetkililerinin başvurması durumunda 1 aylık ücretsiz deneme sürümü açmaktayız.
Benim olmayan çok sonuç geliyor?
Birçok kaynakça da atıflar "Soyad, İ" olarak gösterildiği için özellikle Soyad ve isminin baş harfi aynı olan akademisyenlerin atıfları zaman zaman karışabilmektedir. Bu sorun tüm dünyadaki atıf dizinlerinin sıkça karşılaştığı bir sorundur.
Sadece ilgili makaleme yapılan atıfları nasıl görebilirim?
Makalenizin ismini arattıktan sonra detaylar kısmına bastığınız anda seçtiğiniz makaleye yapılan atıfları görebilirsiniz.
GÖRÜNTÜLEME 31
İNDİRME 20
Eseri Dinleyin
Alıntı Yap
Paylaş
Uzaktan Öğreti̇mi̇ Terci̇h Eden Öğrenci̇leri̇n Demografi̇k Özelli̇kleri̇
Yazar:  
Yıl:  
2009
Özet:

Örgün öğretime alternatif olarak üniversitelerde uygulanmaya başlanan Uzaktan Öğretim, programlara kabul edilen öğrenci sayısı, gün geçtikçe açılan yeni programlar ve bölümler ile artık Türkiye’de de önemli bir yere gelmiştir. Uzaktan eğitim’in yeni açılan programlar ile ileride çok daha fazla kitleye eğitim verilmesine imkân sağlayacağı öngörülmektedir. Bu çalışmada 2008-2009 öğretim yılı güz döneminde Gazi Üniversitesi Atatürk Meslek Yüksek Okulu Uzaktan Eğitim Programı bünyesindeki Web Teknolojileri ve Programlama, Bilgisayar Teknolojileri ve Programlama, İşletme, Bilgi Yönetimi ve Muhasebe Bölümleri’ndeki gönüllü 264 öğrenciden elde edilen demografik özellikler incelenmektedir. Demografik bilgilerin yanı sıra öğrencilerin uzaktan eğitimi tercih etme nedenleri, beklentileri ve mezun olduktan sonraki hedefleri de incelenmiştir.

Anahtar Kelimeler:

uzaktan eğitim, demografik bilgi, yükseköğretim

Atıf Yapanlar
Bilgi: Bu yayına herhangi bir atıf yapılmamıştır.
Benzer Makaleler