Kullanım Kılavuzu
Neden sadece 3 sonuç görüntüleyebiliyorum?
Sadece üye olan kurumların ağından bağlandığınız da tüm sonuçları görüntüleyebilirsiniz. Üye olmayan kurumlar için kurum yetkililerinin başvurması durumunda 1 aylık ücretsiz deneme sürümü açmaktayız.
Benim olmayan çok sonuç geliyor?
Birçok kaynakça da atıflar "Soyad, İ" olarak gösterildiği için özellikle Soyad ve isminin baş harfi aynı olan akademisyenlerin atıfları zaman zaman karışabilmektedir. Bu sorun tüm dünyadaki atıf dizinlerinin sıkça karşılaştığı bir sorundur.
Sadece ilgili makaleme yapılan atıfları nasıl görebilirim?
Makalenizin ismini arattıktan sonra detaylar kısmına bastığınız anda seçtiğiniz makaleye yapılan atıfları görebilirsiniz.
Atıf Sayısı 1
Görüntüleme 65
İndirme 27
Eseri Dinleyin
Alıntı Yap
Paylaş
Üniversite Öğrencilerine Yönelik Bir Finansal Okuryazarlık Anketi Uygulaması
Yazar:  
Yıl:  
2014
Özet:

The purposes of the study are; to determine the level of financial literacy among university students, to find out the relationship between financial literacy and student characteristics, and to provide an information resource that may assist with the development of strategies to improve financial literacy among university students. In this study, a survey instrument which includes 29 items that measure constructs such as saving and spending, banking, risk and insurance, investing, and general financial knowledge levels of the participants was administered to 1,127 students from three universities. The results were analyzed based on gender, field of study, type of residence, class rank, work status, parents’ education, and the school of student. The relationship between financial literacy and demographic characteristics of the students were examined by employing analysis of variance and logistic regression analyses. Significant relationships were found between financial literacy and student characteristics.

Anahtar Kelimeler:

Financial Literacy, university students

Atıf Yapanlar
Dikkat!
Yayınların atıflarını görmek için Sobiad'a Üye Bir Üniversite Ağından erişim sağlamalısınız. Kurumuzun Sobiad'a üye olması için Kütüphane ve Dokümantasyon Daire Başkanlığı ile iletişim kurabilirsiniz.
Kampüs Dışı Erişim
Eğer Sobiad Abonesi bir kuruma bağlıysanız kurum dışı erişim için Giriş Yap Panelini kullanabilirsiniz. Kurumsal E-Mail adresiniz ile kolayca üye olup giriş yapabilirsiniz.
Benzer Makaleler