Kullanım Kılavuzu
Neden sadece 3 sonuç görüntüleyebiliyorum?
Sadece üye olan kurumların ağından bağlandığınız da tüm sonuçları görüntüleyebilirsiniz. Üye olmayan kurumlar için kurum yetkililerinin başvurması durumunda 1 aylık ücretsiz deneme sürümü açmaktayız.
Benim olmayan çok sonuç geliyor?
Birçok kaynakça da atıflar "Soyad, İ" olarak gösterildiği için özellikle Soyad ve isminin baş harfi aynı olan akademisyenlerin atıfları zaman zaman karışabilmektedir. Bu sorun tüm dünyadaki atıf dizinlerinin sıkça karşılaştığı bir sorundur.
Sadece ilgili makaleme yapılan atıfları nasıl görebilirim?
Makalenizin ismini arattıktan sonra detaylar kısmına bastığınız anda seçtiğiniz makaleye yapılan atıfları görebilirsiniz.
Atıf Sayısı 15
Görüntüleme 32
İndirme 12
Eseri Dinleyin
Alıntı Yap
Paylaş
Yatırımcıların Finansal Okuryazarlık ve Bilişsel Yetenek Düzeylerinin Psikolojik Yanılsamalar ile İlişkisi
Yazar:  
Yıl:  
2015
Özet:

The aim of this research is to determine investors’ level of financial literacy and cognitive ability and to designate the relationships among financial literacy, cognitive abilities and psychological illusions. For this purpose, a survey study is conducted for measuring the level of financial literacy and cognitive abilities and their relationship with psychological illusions. According to the findings of the survey, investors’ cognitive ability and financial literacy levels are quite low compared to the levels of American, German and the Dutch investors. Similarly, in this context, investors are exposed to intense psychological illusions regardless of their level of cognitive ability and financial literacy.

Anahtar Kelimeler:

Behavioral Finance, Prospect Theory, Heuristics, Financial Literacy, Cognitive Abilities.

Atıf Yapanlar
Dikkat!
Yayınların atıflarını görmek için Sobiad'a Üye Bir Üniversite Ağından erişim sağlamalısınız. Kurumuzun Sobiad'a üye olması için Kütüphane ve Dokümantasyon Daire Başkanlığı ile iletişim kurabilirsiniz.
Kampüs Dışı Erişim
Eğer Sobiad Abonesi bir kuruma bağlıysanız kurum dışı erişim için Giriş Yap Panelini kullanabilirsiniz. Kurumsal E-Mail adresiniz ile kolayca üye olup giriş yapabilirsiniz.
Benzer Makaleler