Kullanım Kılavuzu
Neden sadece 3 sonuç görüntüleyebiliyorum?
Sadece üye olan kurumların ağından bağlandığınız da tüm sonuçları görüntüleyebilirsiniz. Üye olmayan kurumlar için kurum yetkililerinin başvurması durumunda 1 aylık ücretsiz deneme sürümü açmaktayız.
Benim olmayan çok sonuç geliyor?
Birçok kaynakça da atıflar "Soyad, İ" olarak gösterildiği için özellikle Soyad ve isminin baş harfi aynı olan akademisyenlerin atıfları zaman zaman karışabilmektedir. Bu sorun tüm dünyadaki atıf dizinlerinin sıkça karşılaştığı bir sorundur.
Sadece ilgili makaleme yapılan atıfları nasıl görebilirim?
Makalenizin ismini arattıktan sonra detaylar kısmına bastığınız anda seçtiğiniz makaleye yapılan atıfları görebilirsiniz.
Atıf Sayısı 1
Görüntüleme 37
İndirme 21
Eseri Dinleyin
Alıntı Yap
Paylaş
Kamu Büyüklüğünün Türki̇ye Ekonomi̇si̇ne Yöneli̇k Var Anali̇zi̇
Yazar:  
Yıl:  
2018
Özet:

In the share of the country's economy in all sectors, the relation of the macroeconomic size to the macroeconomy is important. In this study, the relation of public size to various macroeconomic variables in Turkey between 2006.1 – 2016.2 period was examined by Vector Autoregression (VAR) method. In addition, in the study, impact-response function, variance decomposition and VAR causality analysis were also tried to show the findings in more detail. According to the findings of the study, it is seen that economic growth is the most important variable affecting the public size within the existing variables. In the short term, there was a positive effect from the size of the public to the unemployment. However, in terms of causality analysis, a one-way causality from unemployment to public size has been determined. Finally, it has been determined that there is a negative and strong relationship between growth and unemployment, and mutual causality analysis gives meaningful results.

Anahtar Kelimeler:

Goverment Size, VAR Analysis

Atıf Yapanlar
Dikkat!
Yayınların atıflarını görmek için Sobiad'a Üye Bir Üniversite Ağından erişim sağlamalısınız. Kurumuzun Sobiad'a üye olması için Kütüphane ve Dokümantasyon Daire Başkanlığı ile iletişim kurabilirsiniz.
Kampüs Dışı Erişim
Eğer Sobiad Abonesi bir kuruma bağlıysanız kurum dışı erişim için Giriş Yap Panelini kullanabilirsiniz. Kurumsal E-Mail adresiniz ile kolayca üye olup giriş yapabilirsiniz.
Benzer Makaleler