Kullanım Kılavuzu
Neden sadece 3 sonuç görüntüleyebiliyorum?
Sadece üye olan kurumların ağından bağlandığınız da tüm sonuçları görüntüleyebilirsiniz. Üye olmayan kurumlar için kurum yetkililerinin başvurması durumunda 1 aylık ücretsiz deneme sürümü açmaktayız.
Benim olmayan çok sonuç geliyor?
Birçok kaynakça da atıflar "Soyad, İ" olarak gösterildiği için özellikle Soyad ve isminin baş harfi aynı olan akademisyenlerin atıfları zaman zaman karışabilmektedir. Bu sorun tüm dünyadaki atıf dizinlerinin sıkça karşılaştığı bir sorundur.
Sadece ilgili makaleme yapılan atıfları nasıl görebilirim?
Makalenizin ismini arattıktan sonra detaylar kısmına bastığınız anda seçtiğiniz makaleye yapılan atıfları görebilirsiniz.
ATIF SAYISI
6

GÖRÜNTÜLEME
116

İNDİRME
39

SESLİ DİNLEME
1
Eseri Dinleyin
Alıntı Yap
Paylaş
İNTIBAH ROMANINDA MEKÂN KULLANIMI

2012 - Safiye AKDENİZ -

Özet:Space in literature, together with time and other elements of narrative, plays an essential role in plot construction. Space in a literary work has diverse functions and takes on different meanings beyond simply designating the setting of action. In addition, space assumes further significance in a given work, with its social, cultural and economic dimensions. Therefore, meanings attributed to space in social life, besides the imperatives and possibilities brought into textual analysis by literary theory and tradition, are influential in the choice and expression of space. Tanzimat (Reformation) period holds an important place in the history of Turkish history and literature, as it signifies an era marked by the onset of Westernization movement. This period reflects an acquaintance with a different perspective in terms of literary theory, as well as the emergence of a different social, political and cultural environment. Thus, the novel entitled İntibah (Rebirth), one of the first novels produced in this period, was chosen in this study, which aims to determine and analyze the use of space in the novel with emphasis on its attributions and functions

Anahtar Kelime:Tanzimat period, Turkish novel, Namık Kemal, İntibah( Rebirth), space

Bu Yayına Atıf Yapanlar
Dikkat!
Yayınların atıflarını görmek için Sobiad'a Üye Bir Üniversite Ağından erişim sağlamalısınız. Kurumuzun Sobiad'a üye olması için Kütüphane ve Dokümantasyon Daire Başkanlığı ile iletişim kurabilirsiniz.
Kampüs Dışı Erişim
Eğer Sobiad Abonesi bir kuruma bağlıysanız kurum dışı erişim için Giriş Yap Panelini kullanabilirsiniz. Kurumsal E-Mail adresiniz ile kolayca üye olup giriş yapabilirsiniz.