Kullanım Kılavuzu
Neden sadece 3 sonuç görüntüleyebiliyorum?
Sadece üye olan kurumların ağından bağlandığınız da tüm sonuçları görüntüleyebilirsiniz. Üye olmayan kurumlar için kurum yetkililerinin başvurması durumunda 1 aylık ücretsiz deneme sürümü açmaktayız.
Benim olmayan çok sonuç geliyor?
Birçok kaynakça da atıflar "Soyad, İ" olarak gösterildiği için özellikle Soyad ve isminin baş harfi aynı olan akademisyenlerin atıfları zaman zaman karışabilmektedir. Bu sorun tüm dünyadaki atıf dizinlerinin sıkça karşılaştığı bir sorundur.
Sadece ilgili makaleme yapılan atıfları nasıl görebilirim?
Makalenizin ismini arattıktan sonra detaylar kısmına bastığınız anda seçtiğiniz makaleye yapılan atıfları görebilirsiniz.
Atıf Sayısı 47
Görüntüleme 40
İndirme 26
Eseri Dinleyin
Alıntı Yap
Paylaş
Öğrenci̇leri̇n Moti̇vasyonel Değerleri̇ni̇n Gi̇ri̇şi̇mci̇li̇k Ni̇yetleri̇ Üzeri̇ne Etki̇si̇ ve Bi̇r Uygulama
Yazar:  
Yıl:  
2009
Özet:

Bu çalışma, öğrencilerin motivasyonel değerlerinin girişimcilik niyetleri üzerine etkisini sorgulamaktadır. Çalışmada değer ve girişimcilik niyeti arasındaki ilişki açıklanmış, buna ek olarak öğrenciler üzerinde bir uygulama yapılmıştır. Son bölüm araştırma safhasını anlatmaktadır. Çalışma, Atatürk Üniversitesi İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi’nde öğrenim gören öğrencilerin değerleri ve girişimci niyetlerini ortaya koymak için yapılmıştır. Bu çalışma sonucunda, motivasyonel değerlerin girişimcilik niyeti üzerindeki etkisi ortaya konulmaya çalışılmıştır.

Anahtar Kelimeler:

Değerler, girişimcilik, girişimcilik niyeti

Atıf Yapanlar
Dikkat!
Yayınların atıflarını görmek için Sobiad'a Üye Bir Üniversite Ağından erişim sağlamalısınız. Kurumuzun Sobiad'a üye olması için Kütüphane ve Dokümantasyon Daire Başkanlığı ile iletişim kurabilirsiniz.
Kampüs Dışı Erişim
Eğer Sobiad Abonesi bir kuruma bağlıysanız kurum dışı erişim için Giriş Yap Panelini kullanabilirsiniz. Kurumsal E-Mail adresiniz ile kolayca üye olup giriş yapabilirsiniz.
Benzer Makaleler