Kullanım Kılavuzu
Neden sadece 3 sonuç görüntüleyebiliyorum?
Sadece üye olan kurumların ağından bağlandığınız da tüm sonuçları görüntüleyebilirsiniz. Üye olmayan kurumlar için kurum yetkililerinin başvurması durumunda 1 aylık ücretsiz deneme sürümü açmaktayız.
Benim olmayan çok sonuç geliyor?
Birçok kaynakça da atıflar "Soyad, İ" olarak gösterildiği için özellikle Soyad ve isminin baş harfi aynı olan akademisyenlerin atıfları zaman zaman karışabilmektedir. Bu sorun tüm dünyadaki atıf dizinlerinin sıkça karşılaştığı bir sorundur.
Sadece ilgili makaleme yapılan atıfları nasıl görebilirim?
Makalenizin ismini arattıktan sonra detaylar kısmına bastığınız anda seçtiğiniz makaleye yapılan atıfları görebilirsiniz.
ATIF SAYISI 7
GÖRÜNTÜLEME 76
İNDİRME 39
Eseri Dinleyin
Alıntı Yap
Paylaş
Üniversite Öğrencilerinin Bağlanma Stilleri ile Sürekli Öfke ve Öfke İfade Tarzları Arasındaki İlişkinin İncelenmesi
Yazar:  
Yıl:  
2016
Özet:

In this research, it is aimed to investigate the relationship between the attachment styles (secure, dismissing, preoccupied, fearful) and the trait anger and the anger expression of university students, considering the great importance and effects of the first relations with the mother/caregiver in the early years of life on the personality development. The findings revealed that there are strong relations between attachment styles and the level of anger, anger suppression, anger expression and anger control. Results noted that the university students who are securely attached have significantly low trait anger and anger expression while they have significantly high anger control. The university students who have dismissing and preoccupied attachment styles have significantly higher level of trait anger and anger suppression. The dismissing ones also have high level of anger expression. There is no relation between the fearful attachment style and the trait anger and anger expression.     Keywords: Attachment, Attachment Styles, Trait Anger, Anger Expression, University Students.

Anahtar Kelimeler:

Attachmt, Attachment Styles, Trait Anger, Anger Expression, University Students

Atıf Yapanlar
Dikkat!
Yayınların atıflarını görmek için Sobiad'a Üye Bir Üniversite Ağından erişim sağlamalısınız. Kurumuzun Sobiad'a üye olması için Kütüphane ve Dokümantasyon Daire Başkanlığı ile iletişim kurabilirsiniz.
Kampüs Dışı Erişim
Eğer Sobiad Abonesi bir kuruma bağlıysanız kurum dışı erişim için Giriş Yap Panelini kullanabilirsiniz. Kurumsal E-Mail adresiniz ile kolayca üye olup giriş yapabilirsiniz.
Benzer Makaleler