Kullanım Kılavuzu
Neden sadece 3 sonuç görüntüleyebiliyorum?
Sadece üye olan kurumların ağından bağlandığınız da tüm sonuçları görüntüleyebilirsiniz. Üye olmayan kurumlar için kurum yetkililerinin başvurması durumunda 1 aylık ücretsiz deneme sürümü açmaktayız.
Benim olmayan çok sonuç geliyor?
Birçok kaynakça da atıflar "Soyad, İ" olarak gösterildiği için özellikle Soyad ve isminin baş harfi aynı olan akademisyenlerin atıfları zaman zaman karışabilmektedir. Bu sorun tüm dünyadaki atıf dizinlerinin sıkça karşılaştığı bir sorundur.
Sadece ilgili makaleme yapılan atıfları nasıl görebilirim?
Makalenizin ismini arattıktan sonra detaylar kısmına bastığınız anda seçtiğiniz makaleye yapılan atıfları görebilirsiniz.
ATIF SAYISI
29

GÖRÜNTÜLEME
100

İNDİRME
61

Eseri Dinleyin
Alıntı Yap
Paylaş
TÜRKLERDE MÜZIKLE TEDAVI

2003 - Pınar SOMAKCI -

Özet:Bu çalışmada, Türklerde müzikle tedavi, tarihi bir perspektif içerisinde ele alınmış, günümüze kadar Türk medeniyetlerindeki gelişmeler üzerinde inceleme ve araştırmalar yapılmıştır. Bu çalışma günümüzde gözardı edilen müzikle tedavinin faydalarını tekrar vurgulamak amacıyla yazılmıştır. Bu çalışmanın toplumumuzda başta müzisyenler ve hekimler olmak üzere pek çok insan kesimine yararlı olacağı umulmaktadır

Anahtar Kelime:Müzik, Müzikoterapi, Psikoterapi, Müzik Tarihi, Makamlar

Bu Yayına Atıf Yapanlar
Dikkat!
Yayınların atıflarını görmek için Sobiad'a Üye Bir Üniversite Ağından erişim sağlamalısınız. Kurumuzun Sobiad'a üye olması için Kütüphane ve Dokümantasyon Daire Başkanlığı ile iletişim kurabilirsiniz.
Kampüs Dışı Erişim
Eğer Sobiad Abonesi bir kuruma bağlıysanız kurum dışı erişim için Giriş Yap Panelini kullanabilirsiniz. Kurumsal E-Mail adresiniz ile kolayca üye olup giriş yapabilirsiniz.