Kullanım Kılavuzu
Neden sadece 3 sonuç görüntüleyebiliyorum?
Sadece üye olan kurumların ağından bağlandığınız da tüm sonuçları görüntüleyebilirsiniz. Üye olmayan kurumlar için kurum yetkililerinin başvurması durumunda 1 aylık ücretsiz deneme sürümü açmaktayız.
Benim olmayan çok sonuç geliyor?
Birçok kaynakça da atıflar "Soyad, İ" olarak gösterildiği için özellikle Soyad ve isminin baş harfi aynı olan akademisyenlerin atıfları zaman zaman karışabilmektedir. Bu sorun tüm dünyadaki atıf dizinlerinin sıkça karşılaştığı bir sorundur.
Sadece ilgili makaleme yapılan atıfları nasıl görebilirim?
Makalenizin ismini arattıktan sonra detaylar kısmına bastığınız anda seçtiğiniz makaleye yapılan atıfları görebilirsiniz.
ATIF SAYISI 24
GÖRÜNTÜLEME 111
İNDİRME 53
Eseri Dinleyin
Alıntı Yap
Paylaş
Sosyal Bilgiler Dersinde Uygulanan Öyküleştirme Yönteminin İlköğretim Altıncı Sınıf Öğrencilerinin Yaratıcı Düşünme Düzeylerine Etkisi
Yazar:  
Yıl:  
2008
Özet:

The purpose of this research is to determine the effect of storyline method used in Social Studies Course on the creative thinking levels of sixth grade primary school students “Pre test post test matching control grouped quasi experimental design” has been used in the study The study group consisted of students studying at sixth grade in a primary school of Bolu in the spring term of 2006–2007 academic year The study includes two groups; an experimental and a control group The experimental group was instructed by using storyline method and the control group was instructed by traditional method Within this context in order to determine the levels of creative thinking Torrance Creative Thinking Test was administered before and after the instruction as a pre test and post test Paired samples and independent groups t test was used to analyse the data There was a statistically meaningful significance between the results of the creative thinking pre tests and post tests of the experimental group whereas a meaningful signifance was not found in the results of control group’s pre tests and post tests When the post test results were compared it was seen that except flexibility dimension there was a statistically meaningful significance in favor of experimental group These findings of the study reveal that storyline method based instruction can be effective on the development of creative thinking levels of students compared with traditional method Key words: Social studies course storyline method creative thinking

Anahtar Kelimeler:

Sosyal bilgiler dersi, öyküleştirme yöntemi, yaratıcı düşünme

Atıf Yapanlar
Dikkat!
Yayınların atıflarını görmek için Sobiad'a Üye Bir Üniversite Ağından erişim sağlamalısınız. Kurumuzun Sobiad'a üye olması için Kütüphane ve Dokümantasyon Daire Başkanlığı ile iletişim kurabilirsiniz.
Kampüs Dışı Erişim
Eğer Sobiad Abonesi bir kuruma bağlıysanız kurum dışı erişim için Giriş Yap Panelini kullanabilirsiniz. Kurumsal E-Mail adresiniz ile kolayca üye olup giriş yapabilirsiniz.
Benzer Makaleler