Kullanım Kılavuzu
Neden sadece 3 sonuç görüntüleyebiliyorum?
Sadece üye olan kurumların ağından bağlandığınız da tüm sonuçları görüntüleyebilirsiniz. Üye olmayan kurumlar için kurum yetkililerinin başvurması durumunda 1 aylık ücretsiz deneme sürümü açmaktayız.
Benim olmayan çok sonuç geliyor?
Birçok kaynakça da atıflar "Soyad, İ" olarak gösterildiği için özellikle Soyad ve isminin baş harfi aynı olan akademisyenlerin atıfları zaman zaman karışabilmektedir. Bu sorun tüm dünyadaki atıf dizinlerinin sıkça karşılaştığı bir sorundur.
Sadece ilgili makaleme yapılan atıfları nasıl görebilirim?
Makalenizin ismini arattıktan sonra detaylar kısmına bastığınız anda seçtiğiniz makaleye yapılan atıfları görebilirsiniz.
Atıf Sayısı 37
Görüntüleme 88
İndirme 49
Eseri Dinleyin
Alıntı Yap
Paylaş
Yeni Sosyal Bilgiler Dersi Öğretim Programının Uygulamadaki Etkililiğinin Değerlendirilmesi
Yazar:  
Yıl:  
2006
Özet:

The purpose of this study is to determine the opinions of primary school teachers about the implementation and effectiveness of the new primary school social studies curriculum. Data were collected by using a 32-item Likert-type Social Studies Curriculum Scale, developed by researchers. Study group were 383 classroom teachers from 64 primary schools in provinces of İstanbul, Ankara, İzmir, Kocaeli, Van, Hatay, Samsun and Bolu where the new primary school social studies curriculum pilot tested. Differences in teachers' assessment of implementation of new social studies curriculum were examined by city, grade level, gender, teaching experience, teachers' education and class size variables. Data were analyzed by independent samples t-test, Kruskal Wallis H test, ANOVA and Mann-Whitney U tests. Teachers' assessment of implementation suggests that the new social studies curriculum has been effectively implemented. Results indicated that teachers' assessment of implementation of new social studies curriculum showed significant differences by provinces in terms of the learning attainments, content, teaching-learning activities and student assessment. However, there were no significant differences in assessment of implementation grade level, gender, teaching experience, teachers' education and class size variables.

Anahtar Kelimeler:

social studies curriculum , assessment of curriculum implementation , curriculum development

Atıf Yapanlar
Dikkat!
Yayınların atıflarını görmek için Sobiad'a Üye Bir Üniversite Ağından erişim sağlamalısınız. Kurumuzun Sobiad'a üye olması için Kütüphane ve Dokümantasyon Daire Başkanlığı ile iletişim kurabilirsiniz.
Kampüs Dışı Erişim
Eğer Sobiad Abonesi bir kuruma bağlıysanız kurum dışı erişim için Giriş Yap Panelini kullanabilirsiniz. Kurumsal E-Mail adresiniz ile kolayca üye olup giriş yapabilirsiniz.
Benzer Makaleler