Kullanım Kılavuzu
Neden sadece 3 sonuç görüntüleyebiliyorum?
Sadece üye olan kurumların ağından bağlandığınız da tüm sonuçları görüntüleyebilirsiniz. Üye olmayan kurumlar için kurum yetkililerinin başvurması durumunda 1 aylık ücretsiz deneme sürümü açmaktayız.
Benim olmayan çok sonuç geliyor?
Birçok kaynakça da atıflar "Soyad, İ" olarak gösterildiği için özellikle Soyad ve isminin baş harfi aynı olan akademisyenlerin atıfları zaman zaman karışabilmektedir. Bu sorun tüm dünyadaki atıf dizinlerinin sıkça karşılaştığı bir sorundur.
Sadece ilgili makaleme yapılan atıfları nasıl görebilirim?
Makalenizin ismini arattıktan sonra detaylar kısmına bastığınız anda seçtiğiniz makaleye yapılan atıfları görebilirsiniz.
ATIF SAYISI
3

GÖRÜNTÜLEME
18

İNDİRME
17

Eseri Dinleyin
Alıntı Yap
Paylaş
SCIENCE AND TECHNOLOGY TEACHERS’ VIEWS OF PRIMARY SCHOOL SCIENCE AND TECHNOLOGY CURRICULUM

2013 - Nil Yıldız-Duban -

Özet:This phenomenographic study attempts to explicit science and technology teachers’ views of primary school science and technology curriculum. Participants of the study were SELECTed through opportunistic sampling and consisted of 30 science and technology teachers teaching in primary schools in Afyonkarahisar, Turkey. Data were collected through an open-ended question form, and content analyzed. The reliability was computed as 97%. Findings revealed that there are four themes generated; “a glance at the goals of primary school science and technology curriculum”, “a glance at the content of primary school science and technology curriculum”, “a glance at the teaching-learning process of primary school science and technology curriculum” and “a glance at the evaluation process of primary school science and technology curriculum”. Participants’ views were discussed under these themes.

Anahtar Kelime:Constructivism, Primary school science and technology curriculum, Science and technology teachers.

Bu Yayına Atıf Yapanlar
Dikkat!
Yayınların atıflarını görmek için Sobiad'a Üye Bir Üniversite Ağından erişim sağlamalısınız. Kurumuzun Sobiad'a üye olması için Kütüphane ve Dokümantasyon Daire Başkanlığı ile iletişim kurabilirsiniz.
Kampüs Dışı Erişim
Eğer Sobiad Abonesi bir kuruma bağlıysanız kurum dışı erişim için Giriş Yap Panelini kullanabilirsiniz. Kurumsal E-Mail adresiniz ile kolayca üye olup giriş yapabilirsiniz.