Kullanım Kılavuzu
Neden sadece 3 sonuç görüntüleyebiliyorum?
Sadece üye olan kurumların ağından bağlandığınız da tüm sonuçları görüntüleyebilirsiniz. Üye olmayan kurumlar için kurum yetkililerinin başvurması durumunda 1 aylık ücretsiz deneme sürümü açmaktayız.
Benim olmayan çok sonuç geliyor?
Birçok kaynakça da atıflar "Soyad, İ" olarak gösterildiği için özellikle Soyad ve isminin baş harfi aynı olan akademisyenlerin atıfları zaman zaman karışabilmektedir. Bu sorun tüm dünyadaki atıf dizinlerinin sıkça karşılaştığı bir sorundur.
Sadece ilgili makaleme yapılan atıfları nasıl görebilirim?
Makalenizin ismini arattıktan sonra detaylar kısmına bastığınız anda seçtiğiniz makaleye yapılan atıfları görebilirsiniz.
  Atıf Sayısı 2
 Görüntüleme 31
 İndirme 20
Geli̇şmekte Olan Ülkelerde ve Türki̇ye’de Diş Borçlanmanin İ̇kti̇sadi̇ ve Mali̇ Yapi Üzeri̇ndeki̇ Etki̇leri̇ (1980-2010)
2013
Dergi:  
Yönetim ve Ekonomi Araştırmaları Dergisi
Yazar:  
DOI:  
10.11611/JMER10
Özet:

The evaluation and analysis of developing countries’ external debt from the economic and fiscal aspects for 1980-2010 time period is the subject of this study. The most prominent features of this period are globalization, international integration activities and the economic crises. In the same period of time, especially last ten years, important changes has been observed in developing countries’ external debt. Also in this context, with financial liberalization, it becomes difficult to define the concepts of internal and external sources. After reviewing the theoretical side of external debt in developing countries, evaluation and analysis has been made with a long-term perspective.

Anahtar Kelimeler:

Atıf Yapanlar
Dikkat!
Yayınların atıflarını görmek için Sobiad'a Üye Bir Üniversite Ağından erişim sağlamalısınız. Kurumuzun Sobiad'a üye olması için Kütüphane ve Dokümantasyon Daire Başkanlığı ile iletişim kurabilirsiniz.
Kampüs Dışı Erişim
Eğer Sobiad Abonesi bir kuruma bağlıysanız kurum dışı erişim için Giriş Yap Panelini kullanabilirsiniz. Kurumsal E-Mail adresiniz ile kolayca üye olup giriş yapabilirsiniz.
Benzer Makaleler