Kullanım Kılavuzu
Neden sadece 3 sonuç görüntüleyebiliyorum?
Sadece üye olan kurumların ağından bağlandığınız da tüm sonuçları görüntüleyebilirsiniz. Üye olmayan kurumlar için kurum yetkililerinin başvurması durumunda 1 aylık ücretsiz deneme sürümü açmaktayız.
Benim olmayan çok sonuç geliyor?
Birçok kaynakça da atıflar "Soyad, İ" olarak gösterildiği için özellikle Soyad ve isminin baş harfi aynı olan akademisyenlerin atıfları zaman zaman karışabilmektedir. Bu sorun tüm dünyadaki atıf dizinlerinin sıkça karşılaştığı bir sorundur.
Sadece ilgili makaleme yapılan atıfları nasıl görebilirim?
Makalenizin ismini arattıktan sonra detaylar kısmına bastığınız anda seçtiğiniz makaleye yapılan atıfları görebilirsiniz.
ATIF SAYISI
1

GÖRÜNTÜLEME
619

İNDİRME
47

Eseri Dinleyin
Alıntı Yap
Paylaş
YAHYA KEMAL BEYATLI’NIN “SÜLEYMANİYE’DE BAYRAM SABAHI” ŞİİRİNİN ROMAN UNSURLARI GÖZÜYLE ÇÖZÜMLENMESİ

2014 - Adem GÜRBÜZ -

Özet:Yahya Kemal Beyatlı is a very important person who leaves his mark on especially post-republican Turkish poetry. Yahya Kemal Beyatlı who is representative of pure poetry uses pure, harmonious, picky language and style in his poems. This master of language who does not accept the poem as finished without finding the right word and always pursues the perfection also handles the historical atmosphere of our nation, national feeling and notion with a great attention in his poems. Yahya Kemal Beyatlı who argues that the progress can only be made with integration of a nation and its history draws the method of progress by saying “kökü mazide olan atiyim” Yahya Kemal Beyatlı handles the themes that address to national and moral feelings, have both didactic and pragmatist components and aim to improve positive sense and behavioral change to history on his poems. The poem “Süleymaniye’de Bayram Sabahı” that we analyze also has the characteristic of historical story that addresses to national and moral feelings, consists of plot, time, characters and historical components. In this context, our study aims to examine Yahya Kemal Beyatlı’s poem “Süleymaniye’de Bayram Sabahı” according to construction and provision, with the analysis method. The poem “Süleymaniye’de Bayram Sabahı” will be handled with the same titles that are used in examining a novel.

Anahtar Kelime:Yahya Kemal Beyatlı, Süleymaniye’de Bayram Sabahı, novel Items, story-poem.

Bu Yayına Atıf Yapanlar
Dikkat!
Yayınların atıflarını görmek için Sobiad'a Üye Bir Üniversite Ağından erişim sağlamalısınız. Kurumuzun Sobiad'a üye olması için Kütüphane ve Dokümantasyon Daire Başkanlığı ile iletişim kurabilirsiniz.
Kampüs Dışı Erişim
Eğer Sobiad Abonesi bir kuruma bağlıysanız kurum dışı erişim için Giriş Yap Panelini kullanabilirsiniz. Kurumsal E-Mail adresiniz ile kolayca üye olup giriş yapabilirsiniz.