Kullanım Kılavuzu
Neden sadece 3 sonuç görüntüleyebiliyorum?
Sadece üye olan kurumların ağından bağlandığınız da tüm sonuçları görüntüleyebilirsiniz. Üye olmayan kurumlar için kurum yetkililerinin başvurması durumunda 1 aylık ücretsiz deneme sürümü açmaktayız.
Benim olmayan çok sonuç geliyor?
Birçok kaynakça da atıflar "Soyad, İ" olarak gösterildiği için özellikle Soyad ve isminin baş harfi aynı olan akademisyenlerin atıfları zaman zaman karışabilmektedir. Bu sorun tüm dünyadaki atıf dizinlerinin sıkça karşılaştığı bir sorundur.
Sadece ilgili makaleme yapılan atıfları nasıl görebilirim?
Makalenizin ismini arattıktan sonra detaylar kısmına bastığınız anda seçtiğiniz makaleye yapılan atıfları görebilirsiniz.
ATIF SAYISI 12
GÖRÜNTÜLEME 53
İNDİRME 33
Eseri Dinleyin
Alıntı Yap
Paylaş
Türki̇ye’deki̇ İlk Halka Arzlarin İlk Geti̇ri̇leri̇ İle Uzun Dönem Fi̇yat Performanslari Arasindaki̇ İli̇şki̇ni̇n Anali̇zi̇
Yazar:  
Yıl:  
2013
Özet:

The purpose of this study is to analyze relationship between initial returns and long-run price performances of initial public offerings (IPOs) that have taken place in Turkey in the period of January 1994-December 2009. The long-run price performances of IPOs is to examine according to the both Cumulative Abnormal Return and Buy and Hold Return methods. Obtained results demonstrate that underpricing level of IPOs taken place in Turkey is high and investors provide positive return in first day trading. Manufacturing industry sector has been determined as sector investors are obtained highest initial return in first trading day. IPOs providing high return to investors in first trading day have shown high performance according to the CAR method, low performance according to the BHR method in the long run. Consequently, underpriced IPOs have shown higher performance according to overpriced IPOs in first day trading

Anahtar Kelimeler:

Initial Public Offering, Initial Return, Price Performance

Atıf Yapanlar
Dikkat!
Yayınların atıflarını görmek için Sobiad'a Üye Bir Üniversite Ağından erişim sağlamalısınız. Kurumuzun Sobiad'a üye olması için Kütüphane ve Dokümantasyon Daire Başkanlığı ile iletişim kurabilirsiniz.
Kampüs Dışı Erişim
Eğer Sobiad Abonesi bir kuruma bağlıysanız kurum dışı erişim için Giriş Yap Panelini kullanabilirsiniz. Kurumsal E-Mail adresiniz ile kolayca üye olup giriş yapabilirsiniz.
Benzer Makaleler