Kullanım Kılavuzu
Neden sadece 3 sonuç görüntüleyebiliyorum?
Sadece üye olan kurumların ağından bağlandığınız da tüm sonuçları görüntüleyebilirsiniz. Üye olmayan kurumlar için kurum yetkililerinin başvurması durumunda 1 aylık ücretsiz deneme sürümü açmaktayız.
Benim olmayan çok sonuç geliyor?
Birçok kaynakça da atıflar "Soyad, İ" olarak gösterildiği için özellikle Soyad ve isminin baş harfi aynı olan akademisyenlerin atıfları zaman zaman karışabilmektedir. Bu sorun tüm dünyadaki atıf dizinlerinin sıkça karşılaştığı bir sorundur.
Sadece ilgili makaleme yapılan atıfları nasıl görebilirim?
Makalenizin ismini arattıktan sonra detaylar kısmına bastığınız anda seçtiğiniz makaleye yapılan atıfları görebilirsiniz.
  Atıf Sayısı 4
 Görüntüleme 70
 İndirme 50
The Level Of Health Literacy Of Academicians and Factors Affecting It
2019
Dergi:  
Hacettepe Sağlık İdaresi Dergisi
Yazar:  
Özet:

It is important to consider the level of health literacy in evaluating individuals in health-related matters. This study was conducted to determine the level of health literacy of the academic staff working at non-health schools in Kayseri Erciyes University and the affecting factors. This descriptive and cross-sectional study was conducted on 690 academicians with “European Health Literacy Scale Turkish Version” (HLS-TR). 28.8% of the research group has sufficient level of health literacy and 28.8±8.4 average score. The sufficient health literacy level is higher in women, married ones, the ones having no chronical diseases and research assistants. In logistic regression analysis, the sufficient HL level of those married to a health worker is 1.8 times higher when compared to those who are not married to a health worker. The sufficient HL level of those who are considered as healthy is 1.72 times higher than those who are considered to have bad health. To increase the level of health literacy, multidisciplinary health training projects in which the state, education system, universities, health system and media are included should be carry out.

Anahtar Kelimeler:

Atıf Yapanlar
Dikkat!
Yayınların atıflarını görmek için Sobiad'a Üye Bir Üniversite Ağından erişim sağlamalısınız. Kurumuzun Sobiad'a üye olması için Kütüphane ve Dokümantasyon Daire Başkanlığı ile iletişim kurabilirsiniz.
Kampüs Dışı Erişim
Eğer Sobiad Abonesi bir kuruma bağlıysanız kurum dışı erişim için Giriş Yap Panelini kullanabilirsiniz. Kurumsal E-Mail adresiniz ile kolayca üye olup giriş yapabilirsiniz.
Benzer Makaleler