Kullanım Kılavuzu
Neden sadece 3 sonuç görüntüleyebiliyorum?
Sadece üye olan kurumların ağından bağlandığınız da tüm sonuçları görüntüleyebilirsiniz. Üye olmayan kurumlar için kurum yetkililerinin başvurması durumunda 1 aylık ücretsiz deneme sürümü açmaktayız.
Benim olmayan çok sonuç geliyor?
Birçok kaynakça da atıflar "Soyad, İ" olarak gösterildiği için özellikle Soyad ve isminin baş harfi aynı olan akademisyenlerin atıfları zaman zaman karışabilmektedir. Bu sorun tüm dünyadaki atıf dizinlerinin sıkça karşılaştığı bir sorundur.
Sadece ilgili makaleme yapılan atıfları nasıl görebilirim?
Makalenizin ismini arattıktan sonra detaylar kısmına bastığınız anda seçtiğiniz makaleye yapılan atıfları görebilirsiniz.
GÖRÜNTÜLEME
30

İNDİRME
1

Eseri Dinleyin
Alıntı Yap
Paylaş
POSTOPERATIF KARDIYAK ARREST GELIŞEN BIR ÇOCUKTA RESUSITASYON SONRASI ORTAYA ÇIKAN ANTIKOLINERJIK SENDROM

2005 - Yavuz Demiraran,Abdulkadir İskender,Buket Kocaman -

Özet:Antikolinerjik sendrom, kolinerjik muskarinik reseptörlerin santral ve periferik olarak blokajı ile oluşur. Santral antikolinerjik sendrom bulguları klinik olarak tanınabilmesine rağmen, kesin tanı, klinik bulguların oluşmasından sonra, fizostigmin verildiğinde hastanın bulgularının düzelmesiyle konulabilir. Biz de resusitasyon sonrası bir çocuk hastada, tedavi edilemeyen ajitasyon, midriyazis, uyuklama, eksitasyon, taşikardi, kızarıklık ve ateş gibi klinik bulguların tespit edilmesi ile santral antikolinerjik sendrom düşündüğümüz olguyu sunmayı amaçladık

Anahtar Kelime:Antikolinerjik sendrom, resusitasyon, postoperatif

Bu Yayına Atıf Yapanlar