Kullanım Kılavuzu
Neden sadece 3 sonuç görüntüleyebiliyorum?
Sadece üye olan kurumların ağından bağlandığınız da tüm sonuçları görüntüleyebilirsiniz. Üye olmayan kurumlar için kurum yetkililerinin başvurması durumunda 1 aylık ücretsiz deneme sürümü açmaktayız.
Benim olmayan çok sonuç geliyor?
Birçok kaynakça da atıflar "Soyad, İ" olarak gösterildiği için özellikle Soyad ve isminin baş harfi aynı olan akademisyenlerin atıfları zaman zaman karışabilmektedir. Bu sorun tüm dünyadaki atıf dizinlerinin sıkça karşılaştığı bir sorundur.
Sadece ilgili makaleme yapılan atıfları nasıl görebilirim?
Makalenizin ismini arattıktan sonra detaylar kısmına bastığınız anda seçtiğiniz makaleye yapılan atıfları görebilirsiniz.
GÖRÜNTÜLEME
17

İNDİRME
24

Eseri Dinleyin
Alıntı Yap
Paylaş
TÜRK FOLKLOR ARAŞTIRMA TARIHINDE MILLÎ TALIM VE TERBIYE CEMIYETI VE BAHA SAID BEY’IN YERI

2019 - İsmail GÖRKEM -

Özet:Altough there are vast amount of studies has been carried out on the history of Turkish folklore researches , It is fairly known truth that the number of detailed studies on this subject are insufficient. This is because of rareness or absence or challenging conditions to reach the resources. Nowadays the level of folklore studies could be evaluated truly by means of former studies had revealed. In this study it has been asserted by the writer through collection travel carried out by Millî Talim ve Terbiye Cemiyeti at August 19th, 1917 and the Baha Said Bey’s works which has significant importance about history of Turkish folklore research. In order to clearify historical background, It should be useful to make brief review the studies on folklore researches between the period of Tanzimat announcement to beginning of collection trip period.

Anahtar Kelime:Millî Talim ve Terbiye Cemiyeti, Baha Said Bey, Türk Yurdu, Turkish nationalism, History of Turkish folklore

Bu Yayına Atıf Yapanlar