Kullanım Kılavuzu
Neden sadece 3 sonuç görüntüleyebiliyorum?
Sadece üye olan kurumların ağından bağlandığınız da tüm sonuçları görüntüleyebilirsiniz. Üye olmayan kurumlar için kurum yetkililerinin başvurması durumunda 1 aylık ücretsiz deneme sürümü açmaktayız.
Benim olmayan çok sonuç geliyor?
Birçok kaynakça da atıflar "Soyad, İ" olarak gösterildiği için özellikle Soyad ve isminin baş harfi aynı olan akademisyenlerin atıfları zaman zaman karışabilmektedir. Bu sorun tüm dünyadaki atıf dizinlerinin sıkça karşılaştığı bir sorundur.
Sadece ilgili makaleme yapılan atıfları nasıl görebilirim?
Makalenizin ismini arattıktan sonra detaylar kısmına bastığınız anda seçtiğiniz makaleye yapılan atıfları görebilirsiniz.
Görüntüleme 230
Eseri Dinleyin
Alıntı Yap
Paylaş
Çocukluk Çaği Mali̇gn Deri̇ Tümörleri̇: Sebase Nevüs Zemi̇ni̇nde Geli̇şen Bazal Hücreli̇ Karsi̇nom
Yazar:  
Yıl:  
2014
Özet:

Basal cell carcinoma(BCC) is the most common skin tumor however it is very rare in childhood and usually associated with genetic syndromes. BCC can be sporadic very rarely in this age group but mostly there is a predisposing factor such as nevus sebaceous. In this case, 13 year-old girl developed a pigmented nodular lesion in the nevus sebaceous and referred to our clinic for excisional biopsy. The tumor was excised and pigmented basal cell carcinoma was diagnosed according to the pathology report. BCC in the childs may be overlooked due to the low prevalence so predisposing factors such as nevus sebaceous should be kept in mind and morphological changes seen in the lesion should be confirmed by biopsy

Anahtar Kelimeler:

Basal cell carsinoma; non-melanoma skin cancer; nevus sebaceous

Atıf Yapanlar
Bilgi: Bu yayına herhangi bir atıf yapılmamıştır.
Benzer Makaleler