Kullanım Kılavuzu
Neden sadece 3 sonuç görüntüleyebiliyorum?
Sadece üye olan kurumların ağından bağlandığınız da tüm sonuçları görüntüleyebilirsiniz. Üye olmayan kurumlar için kurum yetkililerinin başvurması durumunda 1 aylık ücretsiz deneme sürümü açmaktayız.
Benim olmayan çok sonuç geliyor?
Birçok kaynakça da atıflar "Soyad, İ" olarak gösterildiği için özellikle Soyad ve isminin baş harfi aynı olan akademisyenlerin atıfları zaman zaman karışabilmektedir. Bu sorun tüm dünyadaki atıf dizinlerinin sıkça karşılaştığı bir sorundur.
Sadece ilgili makaleme yapılan atıfları nasıl görebilirim?
Makalenizin ismini arattıktan sonra detaylar kısmına bastığınız anda seçtiğiniz makaleye yapılan atıfları görebilirsiniz.
Atıf Sayısı 2
Görüntüleme 73
Eseri Dinleyin
Alıntı Yap
Paylaş
Temporal Lob Epilepsisi ve Iki Uçlu Bozukluk: Bir Olgu Sunumu
Yazar:  
Yıl:  
2011
Özet:

Temporal lobe epilepsy is a neuropsychiatric condition that can present with many psychiatric symptoms. Patients suffering from temporal lobe epilepsy may experience many cognitive, emotional, and behavioral problems between episodes leading to a need for specificialized treatment. Psychiatric symptoms were seen in temporal lobe epileptic seizures more than other types of seizures. However, there are very limited data in the literature about manic stage symptoms in patients with temporal lobe epilepsy. In this report, we present a case with temporal lobe epilepsy and review of literature on the topic. The patient has been receieving treatment for 35 years and suffering from manic episodes that occurs after epileptic seizures forlast 10 years.

Anahtar Kelimeler:

temporal lob epilepsisi, manik dönem, psikiyatrik belirtiler

Atıf Yapanlar
Dikkat!
Yayınların atıflarını görmek için Sobiad'a Üye Bir Üniversite Ağından erişim sağlamalısınız. Kurumuzun Sobiad'a üye olması için Kütüphane ve Dokümantasyon Daire Başkanlığı ile iletişim kurabilirsiniz.
Kampüs Dışı Erişim
Eğer Sobiad Abonesi bir kuruma bağlıysanız kurum dışı erişim için Giriş Yap Panelini kullanabilirsiniz. Kurumsal E-Mail adresiniz ile kolayca üye olup giriş yapabilirsiniz.
Benzer Makaleler