Kullanım Kılavuzu
Neden sadece 3 sonuç görüntüleyebiliyorum?
Sadece üye olan kurumların ağından bağlandığınız da tüm sonuçları görüntüleyebilirsiniz. Üye olmayan kurumlar için kurum yetkililerinin başvurması durumunda 1 aylık ücretsiz deneme sürümü açmaktayız.
Benim olmayan çok sonuç geliyor?
Birçok kaynakça da atıflar "Soyad, İ" olarak gösterildiği için özellikle Soyad ve isminin baş harfi aynı olan akademisyenlerin atıfları zaman zaman karışabilmektedir. Bu sorun tüm dünyadaki atıf dizinlerinin sıkça karşılaştığı bir sorundur.
Sadece ilgili makaleme yapılan atıfları nasıl görebilirim?
Makalenizin ismini arattıktan sonra detaylar kısmına bastığınız anda seçtiğiniz makaleye yapılan atıfları görebilirsiniz.
GÖRÜNTÜLEME
58

Eseri Dinleyin
Alıntı Yap
Paylaş
LINGUISTIC CONNOTATIONS OF "THE HEAVEN AND THE EARTH" IN THE QUR'AN (AN ANALYTICAL STUDY)

2016 - Luay Hatem YAQOOB -

Özet:"Gök" ve "Yer" lafızları Kur'an-ı Kerim'de büyük bir öneme sahip iki kavramdır. Bu iki kelime Allah-u Teala'nın birliği ve kudreti hakkında önemli anlamlar içermektedir. Çünkü Allah-u Teala "Gök" ve "Yer"in konumuna ve bunlardaki nimetlerin önemine binaen Gök ve Yer'e yemin etmektedir. Allah-u Teala yaratmış olduklarının yaşaması için yeryüzünü, buna denge olması için de gökyüzünü tercih etmiştir. Kur'an-ı Kerim'de "Gök/Sema" lafzı 310, "Yer" lafzı ise 461 yerde geçmiştir. Bu kelimeler geçtiği her yerde farklı anlamlar içermektedir. Bu çalışmanın telifinde, "Gök" ve "Yer" ile ilgili bilimsel eserler ile birlikte, tefsir, dil ve belagata dair muteber eserlerden istifade edilmiştir.

Bu Yayına Atıf Yapanlar