Kullanım Kılavuzu
Neden sadece 3 sonuç görüntüleyebiliyorum?
Sadece üye olan kurumların ağından bağlandığınız da tüm sonuçları görüntüleyebilirsiniz. Üye olmayan kurumlar için kurum yetkililerinin başvurması durumunda 1 aylık ücretsiz deneme sürümü açmaktayız.
Benim olmayan çok sonuç geliyor?
Birçok kaynakça da atıflar "Soyad, İ" olarak gösterildiği için özellikle Soyad ve isminin baş harfi aynı olan akademisyenlerin atıfları zaman zaman karışabilmektedir. Bu sorun tüm dünyadaki atıf dizinlerinin sıkça karşılaştığı bir sorundur.
Sadece ilgili makaleme yapılan atıfları nasıl görebilirim?
Makalenizin ismini arattıktan sonra detaylar kısmına bastığınız anda seçtiğiniz makaleye yapılan atıfları görebilirsiniz.
ATIF SAYISI
15

GÖRÜNTÜLEME
59

Eseri Dinleyin
Alıntı Yap
Paylaş
BEDEN EĞITIMI ÖĞRETMENI VE BEDEN EĞITIMI ÖĞRETMEN ADAYLARININ EĞITSEL İNTERNET KULLANIMINA YÖNELIK YETERLIKLERININ İNCELENMESI

2011 - Arif EROĞLU, Hüseyin ÜNLÜ, İlkay EROĞLU, Baki YILMAZ -

Özet:Bu araştırmanın amacı; beden eğitimi öğretmenlerinin ve beden eğitimi öğretme adaylarının eğitsel internet kullanımına yönelik yeterliklerinin tespit edilmesidir. Araştırma gurubu 104 beden eğitimi öğretmeni ve 268 beden eğitimi öğretmen adayı olmak üzere toplam 372 kişiden meydana gelmiştir. Araştırmada veri toplama aracı olarak Şahin (10) tarafından geliştirilen "Eğitsel internet kullanımı özyeterliliği inançları ölçeği" kullanılmıştır. Çalışmada genel olarak beden eğitimi öğretmenlerinin ve beden eğitimi öğretmenlerinin eğitsel internet kullanım yeterliklerinin yüksek olduğu görülmüştür. Beden eğitimi öğretmeni ve öğretmen adaylarının eğitsel internet kullanımına yönelik yeterliklerine ilişkin yapılan karşılaştırmada ise anlamlı farklılığa rastlanmıştır (p< 0.05 ). Cinsiyet değişkeni açısından yapılan karşılaştırmada ise anlamlı bir farklılığın olmadığı görülmüştür (p>0.05 ).

Bu Yayına Atıf Yapanlar
Dikkat!
Yayınların atıflarını görmek için Sobiad'a Üye Bir Üniversite Ağından erişim sağlamalısınız. Kurumuzun Sobiad'a üye olması için Kütüphane ve Dokümantasyon Daire Başkanlığı ile iletişim kurabilirsiniz.
Kampüs Dışı Erişim
Eğer Sobiad Abonesi bir kuruma bağlıysanız Kampüs Dışı Erişim için buraya tıklayarak kurumsal E-Mail adresinizi girebilirsiniz. Kurumsal E-Mail adresinize gelen kod ile Sobiad'a kurum dışından giriş yapabilirsiniz.