Kullanım Kılavuzu
Neden sadece 3 sonuç görüntüleyebiliyorum?
Sadece üye olan kurumların ağından bağlandığınız da tüm sonuçları görüntüleyebilirsiniz. Üye olmayan kurumlar için kurum yetkililerinin başvurması durumunda 1 aylık ücretsiz deneme sürümü açmaktayız.
Benim olmayan çok sonuç geliyor?
Birçok kaynakça da atıflar "Soyad, İ" olarak gösterildiği için özellikle Soyad ve isminin baş harfi aynı olan akademisyenlerin atıfları zaman zaman karışabilmektedir. Bu sorun tüm dünyadaki atıf dizinlerinin sıkça karşılaştığı bir sorundur.
Sadece ilgili makaleme yapılan atıfları nasıl görebilirim?
Makalenizin ismini arattıktan sonra detaylar kısmına bastığınız anda seçtiğiniz makaleye yapılan atıfları görebilirsiniz.
ATIF SAYISI
10

GÖRÜNTÜLEME
8

Eseri Dinleyin
Alıntı Yap
Paylaş
MILLÎ MÜCADELE’DE KASTAMONU

2014 - Ercan ÇELEBİ -

Özet:Kastamonu ve havalisi, Osmanlı Devleti’nin imzalamış bulunduğu Mondros Mütarekesi sonrasında başlayan işgaller devresinde herhangi bir işgale marûz kalmamış olmasına rağmen, Millî Mücadele’den yana tutum sergileyerek, vatanın işgallerden kurtarılması süreci nde önemli görevler üstlenmiştir. Mondros Mütarekesi’nin hemen akabinde Kastamonu ve çevresinde millî teşkilâtlanmaya gidilmiş, kısa sürede Müdafaa -i Hukuk Cemiyeti’nin Kastamonu Şubesi kurulmuş, Kastamonu ve havalisi askerî teşkilâtlanması tamamlanmış, te rtiplenen mitingler ile millî heyecan her zaman için zinde tutulmuş, basın -yayın faaliyetleri ile halk gelişmekte olan olaylar hakkında zamanında bilgilendirilmiştir. Bu çalışmada, Kastamonu’da Millî Hareket’in teşkilâtlanma süreci ve Kastamonu’nun Millî Mücadele’ye olan katkıları üzerine tespitlerde bulunulması düşünülmüştür

Bu Yayına Atıf Yapanlar
Dikkat!
Yayınların atıflarını görmek için Sobiad'a Üye Bir Üniversite Ağından erişim sağlamalısınız. Kurumuzun Sobiad'a üye olması için Kütüphane ve Dokümantasyon Daire Başkanlığı ile iletişim kurabilirsiniz.
Kampüs Dışı Erişim
Eğer Sobiad Abonesi bir kuruma bağlıysanız Kampüs Dışı Erişim için buraya tıklayarak kurumsal E-Mail adresinizi girebilirsiniz. Kurumsal E-Mail adresinize gelen kod ile Sobiad'a kurum dışından giriş yapabilirsiniz.