Kullanım Kılavuzu
Neden sadece 3 sonuç görüntüleyebiliyorum?
Sadece üye olan kurumların ağından bağlandığınız da tüm sonuçları görüntüleyebilirsiniz. Üye olmayan kurumlar için kurum yetkililerinin başvurması durumunda 1 aylık ücretsiz deneme sürümü açmaktayız.
Benim olmayan çok sonuç geliyor?
Birçok kaynakça da atıflar "Soyad, İ" olarak gösterildiği için özellikle Soyad ve isminin baş harfi aynı olan akademisyenlerin atıfları zaman zaman karışabilmektedir. Bu sorun tüm dünyadaki atıf dizinlerinin sıkça karşılaştığı bir sorundur.
Sadece ilgili makaleme yapılan atıfları nasıl görebilirim?
Makalenizin ismini arattıktan sonra detaylar kısmına bastığınız anda seçtiğiniz makaleye yapılan atıfları görebilirsiniz.
ATIF SAYISI
44

GÖRÜNTÜLEME
51

Eseri Dinleyin
Alıntı Yap
Paylaş
NÖROPAZARLAMA ÜZERİNE BİR DEĞERLENDİRME

2015 - Erol USTAAHMETOĞLU -

Özet:Geleneksel araştırma yöntemleri tüketici davranışlarını doğru bir şekilde açıklama ve tahmin etmede bazı durumlarda yetersiz kalmaktadır. Pazarlama disiplini söz konusu eksikliği gidermek için teknolojideki yeni gelişmelerden yararlanma gayreti içindedir. Geleneksel yöntemlerle veri toplamada deneklerin uyarıcı ile karşılaştığında nasıl hissettiklerini ifade etmedeki yeterlilik ve isteklilikleri yöntemin başarısı üzerinde etkili olmaktadır. Geleneksel yöntemlerde denekler çoğu zaman doğru cevabı hatırlayamaz, bilemez, bilse bile araştırmacıyı mutlu edecek cevaplar verirler. Geleneksel tekniklerde görülen zayıflık araştırmacıları daha doğru bir şekilde tüketici tepkilerini ölçmeye itmiştir. Tüketici tepkilerini doğru bir şekilde ölçmek için son yıllarda yoğun bir şekilde nöropazarlama tekniklerinin pazarlama alanında kullanılmaya başlandığı gözlemlenmektedir. Nöropazarlamanın pazarlama alanında yoğun bir şekilde kullanılmasına karşın yöntemin etkinliği üzerinde birtakım soru işaretleri vardır. Bu çalışmada genel olarak nöropazarlama ile ilgili genel değerlendirme, nöropazarlama tekniklerinin sunduğu fırsatlar ve geleceği, nöropazarlama tekniğine getirilen eleştiriler ve kısıtlar üzerinde durulmuştur. Bu çalışmanın amacı nöro bilimin pazarlama ve tüketici davranışları üzerindeki uygulamalarının tarihsel gelişimini belirtmek, nöro bilimin geleceği içerdiği fırsat ve tehditleri ortaya koymaktır

Bu Yayına Atıf Yapanlar
Dikkat!
Yayınların atıflarını görmek için Sobiad'a Üye Bir Üniversite Ağından erişim sağlamalısınız. Kurumuzun Sobiad'a üye olması için Kütüphane ve Dokümantasyon Daire Başkanlığı ile iletişim kurabilirsiniz.
Kampüs Dışı Erişim
Eğer Sobiad Abonesi bir kuruma bağlıysanız Kampüs Dışı Erişim için buraya tıklayarak kurumsal E-Mail adresinizi girebilirsiniz. Kurumsal E-Mail adresinize gelen kod ile Sobiad'a kurum dışından giriş yapabilirsiniz.