Kullanım Kılavuzu
Neden sadece 3 sonuç görüntüleyebiliyorum?
Sadece üye olan kurumların ağından bağlandığınız da tüm sonuçları görüntüleyebilirsiniz. Üye olmayan kurumlar için kurum yetkililerinin başvurması durumunda 1 aylık ücretsiz deneme sürümü açmaktayız.
Benim olmayan çok sonuç geliyor?
Birçok kaynakça da atıflar "Soyad, İ" olarak gösterildiği için özellikle Soyad ve isminin baş harfi aynı olan akademisyenlerin atıfları zaman zaman karışabilmektedir. Bu sorun tüm dünyadaki atıf dizinlerinin sıkça karşılaştığı bir sorundur.
Sadece ilgili makaleme yapılan atıfları nasıl görebilirim?
Makalenizin ismini arattıktan sonra detaylar kısmına bastığınız anda seçtiğiniz makaleye yapılan atıfları görebilirsiniz.
Atıf Sayısı 2
Görüntüleme 67
İndirme 45
Eseri Dinleyin
Alıntı Yap
Paylaş
Alkol Bağımlılığında İçselleştirilmiş Damgalanma: Depresif Belirtilerle İlişki
Yazar:  
Yıl:  
2012
Özet:

The internalized stigma and depressive symptoms in alcohol dependency could have negative impacts on patient’s social and occupational life and treatment processes. The main aims of this research are to examine the relation between internalized stigma and depression and to determine the effects of demographic and clinical variables on internalized stigma in alcohol dependency. Patients who attended the study were receiving outpatient and inpatient alcohol dependency treatment. In this research demographic- clinic data form, Internalized Stigma of Mental Illness Scale (ISMI) and Beck Depression Inventory were used. Results indicated that internalized stigma was positively related to depression. In addition, depression and outpatient treatment, low educational level and unemployment were found as the risk factors for internalized stigma. Findings regarding the relation between internalized stigma and depression were discussed in reference to existing literature.

Anahtar Kelimeler:

Alcohol, Dependency, Stigmatization, Depression

Atıf Yapanlar
Dikkat!
Yayınların atıflarını görmek için Sobiad'a Üye Bir Üniversite Ağından erişim sağlamalısınız. Kurumuzun Sobiad'a üye olması için Kütüphane ve Dokümantasyon Daire Başkanlığı ile iletişim kurabilirsiniz.
Kampüs Dışı Erişim
Eğer Sobiad Abonesi bir kuruma bağlıysanız kurum dışı erişim için Giriş Yap Panelini kullanabilirsiniz. Kurumsal E-Mail adresiniz ile kolayca üye olup giriş yapabilirsiniz.
Benzer Makaleler