Kullanım Kılavuzu
Neden sadece 3 sonuç görüntüleyebiliyorum?
Sadece üye olan kurumların ağından bağlandığınız da tüm sonuçları görüntüleyebilirsiniz. Üye olmayan kurumlar için kurum yetkililerinin başvurması durumunda 1 aylık ücretsiz deneme sürümü açmaktayız.
Benim olmayan çok sonuç geliyor?
Birçok kaynakça da atıflar "Soyad, İ" olarak gösterildiği için özellikle Soyad ve isminin baş harfi aynı olan akademisyenlerin atıfları zaman zaman karışabilmektedir. Bu sorun tüm dünyadaki atıf dizinlerinin sıkça karşılaştığı bir sorundur.
Sadece ilgili makaleme yapılan atıfları nasıl görebilirim?
Makalenizin ismini arattıktan sonra detaylar kısmına bastığınız anda seçtiğiniz makaleye yapılan atıfları görebilirsiniz.
GÖRÜNTÜLEME
1

Eseri Dinleyin
Alıntı Yap
Paylaş
KRONİK PELVİK AĞRI VE PELVİK TABAN BOZUKLUKLARINDA PSİKİYATRİK SORUNLAR VE TEDAVİSİ

2020 - Nazmiye YILDIRIM,Mine ÖZKAN -

Özet:The diagnosis and the treatment of chronic pelvic disorders is complex, and a patient-centered multidisciplinary approach is required. In this process, to understand the role of psychosocial factors and assess psychiatric problems is very important. Synchronized and coordinated biopsychosocial assistance must be given to the patient. The aim of this review is to highlight the psychiatric problems of patients with chronic pelvic pain and pelvic floor dysfunction.

Anahtar Kelime:Pelvic disorders, chronic pelvic pain, pelvic floor dysfunction, psychiatric morbidity, treatment

Bu Yayına Atıf Yapanlar