Kullanım Kılavuzu
Neden sadece 3 sonuç görüntüleyebiliyorum?
Sadece üye olan kurumların ağından bağlandığınız da tüm sonuçları görüntüleyebilirsiniz. Üye olmayan kurumlar için kurum yetkililerinin başvurması durumunda 1 aylık ücretsiz deneme sürümü açmaktayız.
Benim olmayan çok sonuç geliyor?
Birçok kaynakça da atıflar "Soyad, İ" olarak gösterildiği için özellikle Soyad ve isminin baş harfi aynı olan akademisyenlerin atıfları zaman zaman karışabilmektedir. Bu sorun tüm dünyadaki atıf dizinlerinin sıkça karşılaştığı bir sorundur.
Sadece ilgili makaleme yapılan atıfları nasıl görebilirim?
Makalenizin ismini arattıktan sonra detaylar kısmına bastığınız anda seçtiğiniz makaleye yapılan atıfları görebilirsiniz.
 Görüntüleme 16
 İndirme 2
A NEW IOT-BASED SMART IRRIGATION MANAGEMENT SYSTEM
2023
Dergi:  
Middle East Journal of Science
Yazar:  
Özet:

Most fresh water is used in agriculture. There has been a constant interest in presenting systems and solutions that rationalize water resources in agriculture without reducing productivity. In contrast the solutions must improve production while utilizing less water. On the other hand, The Internet of Things is a prominent recent technology that provides various solutions in many disciplines, including agriculture and irrigation. This paper proposes an Internet-of-Things-based architecture for smart irrigation by developing a prototype with a controller unit, water pumps, and sensors. These systems monitor the soil's irrigation needs and determine the right amount based on sensor data. As these values are delivered through cloud computing to a user's mobile app, irrigation may be monitored and controlled from multiple angles. This comprises manual irrigation mode, automatic irrigation mode, and determine the right amount of irrigation based on sensor relationships.

Anahtar Kelimeler:

0
2023
Yazar:  
Atıf Yapanlar
Bilgi: Bu yayına herhangi bir atıf yapılmamıştır.
Benzer Makaleler


Middle East Journal of Science

Alan :   Fen Bilimleri ve Matematik; Mühendislik; Sağlık Bilimleri; Ziraat, Orman ve Su Ürünleri

Dergi Türü :   Uluslararası

Metrikler
Makale : 121
Atıf : 35
Middle East Journal of Science