Kullanım Kılavuzu
Neden sadece 3 sonuç görüntüleyebiliyorum?
Sadece üye olan kurumların ağından bağlandığınız da tüm sonuçları görüntüleyebilirsiniz. Üye olmayan kurumlar için kurum yetkililerinin başvurması durumunda 1 aylık ücretsiz deneme sürümü açmaktayız.
Benim olmayan çok sonuç geliyor?
Birçok kaynakça da atıflar "Soyad, İ" olarak gösterildiği için özellikle Soyad ve isminin baş harfi aynı olan akademisyenlerin atıfları zaman zaman karışabilmektedir. Bu sorun tüm dünyadaki atıf dizinlerinin sıkça karşılaştığı bir sorundur.
Sadece ilgili makaleme yapılan atıfları nasıl görebilirim?
Makalenizin ismini arattıktan sonra detaylar kısmına bastığınız anda seçtiğiniz makaleye yapılan atıfları görebilirsiniz.
GÖRÜNTÜLEME
59

İNDİRME
41

Eseri Dinleyin
Alıntı Yap
Paylaş
KENTSEL ATIKSU ARITMA TESISI ÇIKIŞ SULARININ KEHLI DERESI SU KALITESI ÜZERINE ETKISININ BELIRLENMESI

2014 - Murat Topal,E. Işıl Arslan Topal - https://doi.org/10.17798/beufen.93130

Özet:The aim of this study is the determination of the effect of Elazığ municipal wastewater treatment plant effluents on the water quality of Kehli Stream. For this aim, pH and EC values and concentrations of TDS, COD, BOD5, NH4+-N, NO2--N, NO3--N and O-PO-3 were determined in the surface water samples taken from Kehli Stream before and after the wastewater discharge. The water quality class was compared with the values reported in Surface Water Quality Management Regulation (SWQMR). According to the analyses’ results, the treatment plant causes an additional pollution of 1.22, 7.52, 3.35, 1.43, 4.17, 8.34 and 9.42 fold in terms of total dissolved matter, ammonium, nitrite, nitrate, ortophosphate, COD and BOD5, respectively in Kehli Stream. As a result, it was determined by this study that Elazığ municipal wastewater treatment plant effluents were negatively effected the water quality of Kehli Stream

Anahtar Kelime:Wastewater, Surface water, Pollution, Treatment, Water quality, Elazığ

Bu Yayına Atıf Yapanlar