Kullanım Kılavuzu
Neden sadece 3 sonuç görüntüleyebiliyorum?
Sadece üye olan kurumların ağından bağlandığınız da tüm sonuçları görüntüleyebilirsiniz. Üye olmayan kurumlar için kurum yetkililerinin başvurması durumunda 1 aylık ücretsiz deneme sürümü açmaktayız.
Benim olmayan çok sonuç geliyor?
Birçok kaynakça da atıflar "Soyad, İ" olarak gösterildiği için özellikle Soyad ve isminin baş harfi aynı olan akademisyenlerin atıfları zaman zaman karışabilmektedir. Bu sorun tüm dünyadaki atıf dizinlerinin sıkça karşılaştığı bir sorundur.
Sadece ilgili makaleme yapılan atıfları nasıl görebilirim?
Makalenizin ismini arattıktan sonra detaylar kısmına bastığınız anda seçtiğiniz makaleye yapılan atıfları görebilirsiniz.
GÖRÜNTÜLEME
49

İNDİRME
26

Eseri Dinleyin
Alıntı Yap
Paylaş
VAN YÖRESI MAKROMANTARLARINA KATKILAR

2015 - Kenan DEMİREL,Yusuf UZUN,Mustafa Emre AKÇAY,Ali KELEŞ,İsmail ACAR,Vural EFE -

Özet:Bu çalışma, Van yöresinde yetişen makrofungusları belirlemek amacı ile yapılmıştır. Arazi ve laboratuar çalışmaları sonucunda teşhisleri yapılan örneklerin Ascomycota ve Basidiomycota bölümlerine ait 6 takım, 26 familya ve 58 cins içinde dağılım gösteren toplam 122 makromantar türü belirlenmiştir. Tespit edilen türlerden 47’si yenen, 56’sı yenmeyen, 19’u ise zehirli özelliktedir. Ayrıca 15 türün de odun tahripçisi olduğu belirlenmiştir. Tespit edilen türlerden 41’i araştırma alanı için; ayrıca Geopora sepulta (Fr.) Korf & Burds ve Parasola misera (P. Karst.) Redhead, Vilgalys & Hopple türleri ise Türkiye mikobiyotası için yeni kayıttır.

Bu Yayına Atıf Yapanlar