Kullanım Kılavuzu
Neden sadece 3 sonuç görüntüleyebiliyorum?
Sadece üye olan kurumların ağından bağlandığınız da tüm sonuçları görüntüleyebilirsiniz. Üye olmayan kurumlar için kurum yetkililerinin başvurması durumunda 1 aylık ücretsiz deneme sürümü açmaktayız.
Benim olmayan çok sonuç geliyor?
Birçok kaynakça da atıflar "Soyad, İ" olarak gösterildiği için özellikle Soyad ve isminin baş harfi aynı olan akademisyenlerin atıfları zaman zaman karışabilmektedir. Bu sorun tüm dünyadaki atıf dizinlerinin sıkça karşılaştığı bir sorundur.
Sadece ilgili makaleme yapılan atıfları nasıl görebilirim?
Makalenizin ismini arattıktan sonra detaylar kısmına bastığınız anda seçtiğiniz makaleye yapılan atıfları görebilirsiniz.
GÖRÜNTÜLEME
57

Eseri Dinleyin
Alıntı Yap
Paylaş
FOSFORLU GÜBRELEMENIN YAYGIN FIĞIN (VICIA SATIVA L.) OT VERIMI VE KALITESI ÜZERINE ETKILERI

2015 - Fatma YILDIZ, Mevlüt Türk -

Özet:This research was conducted to determine the effects of five phosphorus rates (0, 30, 60, 90 and 120 kgha−1) on forage yield and quality of common vetch (Vicia sativa Roth.). Dry matter (DM) yield, crude protein (CP), acid detergent fibre (ADF), neutral detergent fibre (NDF), total digestible nutrient (TDN) and relative feed value (RFV) were determined. Phosphorus rates significantly affected all components determined in common vetch. Phosphorus applications increased DM yield, TDN, RFV, CP contents, but decreased ADF and NDF contents. 

Anahtar Kelime:Acid detergent fibre, Dry matter, Common vetch, Neutral detergent fibre, Vicia sativa

Bu Yayına Atıf Yapanlar