Kullanım Kılavuzu
Neden sadece 3 sonuç görüntüleyebiliyorum?
Sadece üye olan kurumların ağından bağlandığınız da tüm sonuçları görüntüleyebilirsiniz. Üye olmayan kurumlar için kurum yetkililerinin başvurması durumunda 1 aylık ücretsiz deneme sürümü açmaktayız.
Benim olmayan çok sonuç geliyor?
Birçok kaynakça da atıflar "Soyad, İ" olarak gösterildiği için özellikle Soyad ve isminin baş harfi aynı olan akademisyenlerin atıfları zaman zaman karışabilmektedir. Bu sorun tüm dünyadaki atıf dizinlerinin sıkça karşılaştığı bir sorundur.
Sadece ilgili makaleme yapılan atıfları nasıl görebilirim?
Makalenizin ismini arattıktan sonra detaylar kısmına bastığınız anda seçtiğiniz makaleye yapılan atıfları görebilirsiniz.
 Görüntüleme 41
 İndirme 4
STRUMA OVARII: ABOUT A CASE AND REVIEW OF THE LITERATURE
2022
Dergi:  
International Journal of Advanced Research
Yazar:  
Özet:

Struma ovarii or ovarian goiter is a rare ovarian tumor which belongs to the group of monodermal teratomas. This tumor may be associated with signs of hyperthyroidism and it is benign most of the time. An increase of CA125 levels in the serum can potentially lead to a mis-diagnosis of malignant ovarian carcinoma preoperatively. The diagnosis is usually made on histopathology. Given the risk of malignant transformation, surgical treatment remains the only therapeutic option with a good prognosis. Our patient had an unilateral multilobed ovarian mass with ascites, without signs of hyperthyroidism, an oophorectomy was performed. Pathological examination confirmed the diagnosis of struma ovarii.

Anahtar Kelimeler:

Atıf Yapanlar
Bilgi: Bu yayına herhangi bir atıf yapılmamıştır.
Benzer Makaleler
International Journal of Advanced Research

Alan :   Sosyal, Beşeri ve İdari Bilimler

Dergi Türü :   Uluslararası

Metrikler
Makale : 10.413
Atıf : 714
2023 Impact/Etki : 0.003
International Journal of Advanced Research