Kullanım Kılavuzu
Neden sadece 3 sonuç görüntüleyebiliyorum?
Sadece üye olan kurumların ağından bağlandığınız da tüm sonuçları görüntüleyebilirsiniz. Üye olmayan kurumlar için kurum yetkililerinin başvurması durumunda 1 aylık ücretsiz deneme sürümü açmaktayız.
Benim olmayan çok sonuç geliyor?
Birçok kaynakça da atıflar "Soyad, İ" olarak gösterildiği için özellikle Soyad ve isminin baş harfi aynı olan akademisyenlerin atıfları zaman zaman karışabilmektedir. Bu sorun tüm dünyadaki atıf dizinlerinin sıkça karşılaştığı bir sorundur.
Sadece ilgili makaleme yapılan atıfları nasıl görebilirim?
Makalenizin ismini arattıktan sonra detaylar kısmına bastığınız anda seçtiğiniz makaleye yapılan atıfları görebilirsiniz.
 Görüntüleme 28
 İndirme 3
GIANT LEFT ATRIAL APPENDAGE ANEURYSM AND RIGHT VENTRICULAR DIVERTICULUM : A VERY RARE ASSOCIATION
2022
Dergi:  
International Journal of Advanced Research
Yazar:  
Özet:

Left atrial appendage aneurysm (LAAA) is a rare cardiac anomaly, the association with right ventricular diverticulum (RVD) is extremely rare. LAAA is characterized by aneurysmal dilatation of left atrial may be congenital or acquired  RVD is an outpouching from the right cardiac chamber. Often fortuitous discovery between fetal period and adult age, these two entities are usually asymptomatic but can be complicated by arrythmia and thrombo- embolism. We report the case of a 22- years old which we have diagnosed LAAA associated with a RVD. The  revelation mode was a pericardial effusion and the mechanism of pericardial effusion would be a pericardial dysgenesis or an inflammatory reaction.The diagnosis of these two anomalies is essentielly posed by imagery test especially cardiac echography, cardiac RMI and scan. Treatment consists of resection of LAAA and RVD with pericardiocentesis.

Anahtar Kelimeler:

2022
Yazar:  
0
2022
Yazar:  
Atıf Yapanlar
Bilgi: Bu yayına herhangi bir atıf yapılmamıştır.
Benzer Makaleler
International Journal of Advanced Research

Alan :   Sosyal, Beşeri ve İdari Bilimler

Dergi Türü :   Uluslararası

Metrikler
Makale : 10.413
Atıf : 739
2023 Impact/Etki : 0.003
International Journal of Advanced Research