Kullanım Kılavuzu
Neden sadece 3 sonuç görüntüleyebiliyorum?
Sadece üye olan kurumların ağından bağlandığınız da tüm sonuçları görüntüleyebilirsiniz. Üye olmayan kurumlar için kurum yetkililerinin başvurması durumunda 1 aylık ücretsiz deneme sürümü açmaktayız.
Benim olmayan çok sonuç geliyor?
Birçok kaynakça da atıflar "Soyad, İ" olarak gösterildiği için özellikle Soyad ve isminin baş harfi aynı olan akademisyenlerin atıfları zaman zaman karışabilmektedir. Bu sorun tüm dünyadaki atıf dizinlerinin sıkça karşılaştığı bir sorundur.
Sadece ilgili makaleme yapılan atıfları nasıl görebilirim?
Makalenizin ismini arattıktan sonra detaylar kısmına bastığınız anda seçtiğiniz makaleye yapılan atıfları görebilirsiniz.
  Atıf Sayısı 7
 Görüntüleme 98
 İndirme 29
Yeni Türk Ticaret Kanunu'nun Muhasebe Meslek Mensupları Açısından Değerlendirilmesine Yönelik Ampirik Bir Çalışma
2012
Dergi:  
Muhasebe ve Finansman Dergisi
Yazar:  
Özet:

According to the Numbered 6102 Turkish Commercial Code accounting entry should be made and financial statements should be prepared in accordance with International Accounting Standards. This is the most important amendments made by Numbered 6102 Turkish Commercial Code. Therefore, the members of accounting profession concern how the Code should be applied. The aim of this study is to determine opinion, suggestion, expectation, hesitations of the accounting profession members and determine how much they will be ready to application of this Code until this Code become effective. In this study, opinions of the accounting profession members who are members of Chamber of Certified Public Accountants of Erzurum operating in Erzurum were obtained by asking questions with the survey regarding accounting applications of the Code. The findings of this study reveal that the accounting profession members are not fully ready for the application of new Turkish Commercial Code..

Anahtar Kelimeler:

Atıf Yapanlar
Dikkat!
Yayınların atıflarını görmek için Sobiad'a Üye Bir Üniversite Ağından erişim sağlamalısınız. Kurumuzun Sobiad'a üye olması için Kütüphane ve Dokümantasyon Daire Başkanlığı ile iletişim kurabilirsiniz.
Kampüs Dışı Erişim
Eğer Sobiad Abonesi bir kuruma bağlıysanız kurum dışı erişim için Giriş Yap Panelini kullanabilirsiniz. Kurumsal E-Mail adresiniz ile kolayca üye olup giriş yapabilirsiniz.
Benzer Makaleler


Muhasebe ve Finansman Dergisi

Alan :   Sosyal, Beşeri ve İdari Bilimler

Dergi Türü :   Uluslararası

Metrikler
Makale : 1.227
Atıf : 10.415
2023 Impact/Etki : 0.72
Muhasebe ve Finansman Dergisi