Kullanım Kılavuzu
Neden sadece 3 sonuç görüntüleyebiliyorum?
Sadece üye olan kurumların ağından bağlandığınız da tüm sonuçları görüntüleyebilirsiniz. Üye olmayan kurumlar için kurum yetkililerinin başvurması durumunda 1 aylık ücretsiz deneme sürümü açmaktayız.
Benim olmayan çok sonuç geliyor?
Birçok kaynakça da atıflar "Soyad, İ" olarak gösterildiği için özellikle Soyad ve isminin baş harfi aynı olan akademisyenlerin atıfları zaman zaman karışabilmektedir. Bu sorun tüm dünyadaki atıf dizinlerinin sıkça karşılaştığı bir sorundur.
Sadece ilgili makaleme yapılan atıfları nasıl görebilirim?
Makalenizin ismini arattıktan sonra detaylar kısmına bastığınız anda seçtiğiniz makaleye yapılan atıfları görebilirsiniz.
ATIF SAYISI
6

GÖRÜNTÜLEME
28

İNDİRME
22

Eseri Dinleyin
Alıntı Yap
Paylaş
FEN BILIMLERI ÖĞRETMEN ADAYLARININ KAVRAMSAL DEĞIŞIMLERINE ZENGINLEŞTIRILMIŞ LABORATUVAR REHBER MATERYALININ ETKISI: BUHARLAŞMA VE KAYNAMA*

2017 - Fethiye KARSLI,Alipaşa AYAS -

Özet:  The aim of this study was to explore the effect of enriched laboratory guide materials, integrating different conceptual change methods/techniques according to stages of 5E model on changing prospective science teachers’ alternative conceptions of “Evaporation and Boiling”. A quasi-experimental method was employed. The study participants consisted of 97 prospective science teachers who studied in the science education department of Education Faculty in Giresun University. The experimental groups used the enriched laboratory guide materials, integrating different conceptual change methods or techniques such as concept map (CM), computer animations (CA), conceptual change text (CCT), worksheet and experiments based on scientific process skills according to stages of 5E model. The control groups used traditional teaching method as lecture, questions-answers and close-ended experiments. To collect data, a two-tier Evaporation and Boiling Concept Questionnaire (EBCQ) were used. The results showed that the experimental groups were more successful in conceptual change than the control groups. That is, study results indicate that the learning environment designed in accordance with the enriched laboratory guide materials was more efficient than the traditional learning environment in terms of students' conceptual understanding and changing their' alternative conceptions.

Anahtar Kelime:Evaporation and Boiling,Enriched Laboratory Guide Material,Conceptual Change

Bu Yayına Atıf Yapanlar
Dikkat!
Yayınların atıflarını görmek için Sobiad'a Üye Bir Üniversite Ağından erişim sağlamalısınız. Kurumuzun Sobiad'a üye olması için Kütüphane ve Dokümantasyon Daire Başkanlığı ile iletişim kurabilirsiniz.
Kampüs Dışı Erişim
Eğer Sobiad Abonesi bir kuruma bağlıysanız kurum dışı erişim için Giriş Yap Panelini kullanabilirsiniz. Kurumsal E-Mail adresiniz ile kolayca üye olup giriş yapabilirsiniz.