Kullanım Kılavuzu
Neden sadece 3 sonuç görüntüleyebiliyorum?
Sadece üye olan kurumların ağından bağlandığınız da tüm sonuçları görüntüleyebilirsiniz. Üye olmayan kurumlar için kurum yetkililerinin başvurması durumunda 1 aylık ücretsiz deneme sürümü açmaktayız.
Benim olmayan çok sonuç geliyor?
Birçok kaynakça da atıflar "Soyad, İ" olarak gösterildiği için özellikle Soyad ve isminin baş harfi aynı olan akademisyenlerin atıfları zaman zaman karışabilmektedir. Bu sorun tüm dünyadaki atıf dizinlerinin sıkça karşılaştığı bir sorundur.
Sadece ilgili makaleme yapılan atıfları nasıl görebilirim?
Makalenizin ismini arattıktan sonra detaylar kısmına bastığınız anda seçtiğiniz makaleye yapılan atıfları görebilirsiniz.
 Görüntüleme 64
 İndirme 12
Profile of informal sector workers and factors affecting informal sector employment in Jambi Province
2017
Dergi:  
Jurnal Perspektif Pembiayaan dan Pembangunan Daerah
Yazar:  
Özet:

Abstract This study aims to analyze; 1) the profile of informal sector workers in Jambi Province; 2) The development of informal sector employment in Jambi Province; 3). the effect of economic growth, population, and income per capita on informal sector employment. The data used microdata of National Labor Force Survey, Jambi Province 2015. The results showed; 1) Informal sector workers in Jambi Province 81.5 percent are in rural areas, dominated by male workers, mostly poorly educated, and work in agriculture; 2). During the period 2005-2015, the average growth of the informal sector was 1.3 percent per year, and 3) Simultaneously the economic growth, population, and income per capita had a significant effect on informal sector employment. Keywords: informal sector, economic growth, population, and income per capita

Anahtar Kelimeler:

Atıf Yapanlar
Bilgi: Bu yayına herhangi bir atıf yapılmamıştır.
Benzer Makaleler


Jurnal Perspektif Pembiayaan dan Pembangunan Daerah

Alan :   Sosyal, Beşeri ve İdari Bilimler

Dergi Türü :   Uluslararası

Jurnal Perspektif Pembiayaan dan Pembangunan Daerah