Kullanım Kılavuzu
Neden sadece 3 sonuç görüntüleyebiliyorum?
Sadece üye olan kurumların ağından bağlandığınız da tüm sonuçları görüntüleyebilirsiniz. Üye olmayan kurumlar için kurum yetkililerinin başvurması durumunda 1 aylık ücretsiz deneme sürümü açmaktayız.
Benim olmayan çok sonuç geliyor?
Birçok kaynakça da atıflar "Soyad, İ" olarak gösterildiği için özellikle Soyad ve isminin baş harfi aynı olan akademisyenlerin atıfları zaman zaman karışabilmektedir. Bu sorun tüm dünyadaki atıf dizinlerinin sıkça karşılaştığı bir sorundur.
Sadece ilgili makaleme yapılan atıfları nasıl görebilirim?
Makalenizin ismini arattıktan sonra detaylar kısmına bastığınız anda seçtiğiniz makaleye yapılan atıfları görebilirsiniz.
 Görüntüleme 21
 İndirme 3
MAYER ROKITANSKY SYNDROM: A CASE REPORT AND REVIEW OF LITTERATURE
2022
Dergi:  
International Journal of Advanced Research
Yazar:  
Özet:

The Mayer-Rokitansky-Küster-Hauser syndrome is a rare disorder affecting women with normal karyotype and ovarian function. It is characterized by partial or total aplasia of the uterus and two thirds of the vagina. The main symptom is a primary amenorrhea and absence of the uterus which are diagnosed during examination and imagery. This paper reports the case of a 20 year-old woman diagnosed with the MRKH syndrome and discusses its psychological, fertility and sexual intercourse impact on patients. A large number of studies have been conducted to improve the management of patients. This article presents these studies and treatment options like a neovagina or a human uterine allotransplantation. 

Anahtar Kelimeler:

2022
Yazar:  
0
2022
Yazar:  
Atıf Yapanlar
Bilgi: Bu yayına herhangi bir atıf yapılmamıştır.
Benzer Makaleler
International Journal of Advanced Research

Alan :   Sosyal, Beşeri ve İdari Bilimler

Dergi Türü :   Uluslararası

Metrikler
Makale : 10.413
Atıf : 739
2023 Impact/Etki : 0.003
International Journal of Advanced Research