Kullanım Kılavuzu
Neden sadece 3 sonuç görüntüleyebiliyorum?
Sadece üye olan kurumların ağından bağlandığınız da tüm sonuçları görüntüleyebilirsiniz. Üye olmayan kurumlar için kurum yetkililerinin başvurması durumunda 1 aylık ücretsiz deneme sürümü açmaktayız.
Benim olmayan çok sonuç geliyor?
Birçok kaynakça da atıflar "Soyad, İ" olarak gösterildiği için özellikle Soyad ve isminin baş harfi aynı olan akademisyenlerin atıfları zaman zaman karışabilmektedir. Bu sorun tüm dünyadaki atıf dizinlerinin sıkça karşılaştığı bir sorundur.
Sadece ilgili makaleme yapılan atıfları nasıl görebilirim?
Makalenizin ismini arattıktan sonra detaylar kısmına bastığınız anda seçtiğiniz makaleye yapılan atıfları görebilirsiniz.
 Görüntüleme 20
 İndirme 5
POSTPARTUM OVARIAN VEIN THROMBOSIS: A CASE REPORT
2023
Dergi:  
International Journal of Advanced Research
Yazar:  
Özet:

Ovarian vein thrombosis is a rare pathology that occurs most often in the postpartum period. It usually manifests by a non-specific abdominal pain with or without fever. It can clinically resemble acute appendicitis if the pain is located in the right iliac fossa. We report the case of a 19-year-old female patient who presented with febrile inflammatory pain of the right iliac fossa at 48 hours postpartum of an eutocic delivery, in whom a computed tomography (CT) scan showed an extensive thrombosis of the right ovarian vein with a normal-looking appendix. The treatment was based on broad-spectrum antibiotics and anticoagulant therapy, with a good clinical and biological evolution. 

Anahtar Kelimeler:

Atıf Yapanlar
Bilgi: Bu yayına herhangi bir atıf yapılmamıştır.
Benzer Makaleler
International Journal of Advanced Research

Alan :   Sosyal, Beşeri ve İdari Bilimler

Dergi Türü :   Uluslararası

Metrikler
Makale : 10.413
Atıf : 749
2023 Impact/Etki : 0.003
International Journal of Advanced Research