Kullanım Kılavuzu
Neden sadece 3 sonuç görüntüleyebiliyorum?
Sadece üye olan kurumların ağından bağlandığınız da tüm sonuçları görüntüleyebilirsiniz. Üye olmayan kurumlar için kurum yetkililerinin başvurması durumunda 1 aylık ücretsiz deneme sürümü açmaktayız.
Benim olmayan çok sonuç geliyor?
Birçok kaynakça da atıflar "Soyad, İ" olarak gösterildiği için özellikle Soyad ve isminin baş harfi aynı olan akademisyenlerin atıfları zaman zaman karışabilmektedir. Bu sorun tüm dünyadaki atıf dizinlerinin sıkça karşılaştığı bir sorundur.
Sadece ilgili makaleme yapılan atıfları nasıl görebilirim?
Makalenizin ismini arattıktan sonra detaylar kısmına bastığınız anda seçtiğiniz makaleye yapılan atıfları görebilirsiniz.
  Atıf Sayısı 3
 Görüntüleme 85
 İndirme 25
ERMENİSTAN’IN DAĞLIK KARABAĞ’IN İŞGALİNDEN DOĞAN ULUSLARARASI SORUMLULUĞU
2018
Dergi:  
Kırklareli Üniversitesi İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi Dergisi
Yazar:  
Özet:

Amaç: Dağlık Karabağ sorunu, Dağlık Karabağ’ın Ermenistan tarafından işgali ile savaşa dönüşmüştür. 1994’te Azerbaycan ve Ermenistan arasında ateşkes ilan edilmiştir. Ancak, zaman zaman ateşkes hattında yaşanan çatışmalar, bu sorunun uluslararası barış ve güvenliği tehdit etmeye devam ettiğini göstermektedir. Bu çalışmanın amacı, Ermenistan’ın Dağlık Karabağ’ın işgalinden doğan uluslararası sorumluluğunu incelemektir. Yöntem: Bu çalışmada Ermenistan’ın Dağlık Karabağ’ın işgalinden doğan uluslararası sorumluluğunun şartları ve sonuçları, Uluslararası Haksız Fiiller Sebebiyle Devletlerin Sorumluluğu’na Dair Taslak Maddeler açısından incelenmiştir. Bulgular: Bu çalışma ile varılan sonuca göre Ermenistan, Dağlık Karabağ’ın işgaline son vermeli, işgalin tekrar edilmeyeceğine dair uygun güvenceleri sunmalı, işgal ettiği toprakları Azerbaycan’a iade etmeli, Azerbaycan’ın işgal sebebiyle ortaya çıkan zararını tazmin etmeli ve manevi onarım yoluna gitmelidir.

Anahtar Kelimeler:

international responsibility for the occupation of the mountainous frog of armenian republic
2018
Yazar:  
Özet:

the purpose of the mountainous black frog has turned into battle with the invasion by the armenian republic of 1994, fired between azerbaycan and armenian republic, but the conflicts of time in the firefire line continue to threaten international peace and security, the aim of this study is to examine the international responsibility of the armenian mountainous black frog, in this study, the conditions and consequences of international responsibility from the occupation of the mountainous black frog, and the conclusions of the conclusions of the resurrections of the state due to the unjusticeship of the unjustices and the conclusions of the conclusions of the resurrecoccupants of the resurfacing of the resurfacing of the resurrections of the resurfacing of the resurrections of this study

Anahtar Kelimeler:

Atıf Yapanlar
Dikkat!
Yayınların atıflarını görmek için Sobiad'a Üye Bir Üniversite Ağından erişim sağlamalısınız. Kurumuzun Sobiad'a üye olması için Kütüphane ve Dokümantasyon Daire Başkanlığı ile iletişim kurabilirsiniz.
Kampüs Dışı Erişim
Eğer Sobiad Abonesi bir kuruma bağlıysanız kurum dışı erişim için Giriş Yap Panelini kullanabilirsiniz. Kurumsal E-Mail adresiniz ile kolayca üye olup giriş yapabilirsiniz.
Benzer Makaleler








Kırklareli Üniversitesi İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi Dergisi

Alan :   Sosyal, Beşeri ve İdari Bilimler

Dergi Türü :   Uluslararası

Metrikler
Makale : 252
Atıf : 1.304
2023 Impact/Etki : 0.304
Kırklareli Üniversitesi İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi Dergisi