Kullanım Kılavuzu
Neden sadece 3 sonuç görüntüleyebiliyorum?
Sadece üye olan kurumların ağından bağlandığınız da tüm sonuçları görüntüleyebilirsiniz. Üye olmayan kurumlar için kurum yetkililerinin başvurması durumunda 1 aylık ücretsiz deneme sürümü açmaktayız.
Benim olmayan çok sonuç geliyor?
Birçok kaynakça da atıflar "Soyad, İ" olarak gösterildiği için özellikle Soyad ve isminin baş harfi aynı olan akademisyenlerin atıfları zaman zaman karışabilmektedir. Bu sorun tüm dünyadaki atıf dizinlerinin sıkça karşılaştığı bir sorundur.
Sadece ilgili makaleme yapılan atıfları nasıl görebilirim?
Makalenizin ismini arattıktan sonra detaylar kısmına bastığınız anda seçtiğiniz makaleye yapılan atıfları görebilirsiniz.
 Görüntüleme 16
 İndirme 1
LEIOMYOMAS
2023
Dergi:  
International Journal of Advanced Research
Yazar:  
Özet:

Leiomyomas are the most common pelvic tumors presenting in the reproductive Age group. Cervical fibroids are very rare contributing to 1 to 2 % of all uterine fibroids. We report a case of 40years nulliparous female presented with heavy menstrual bleeding Since 5 months. Bimanual examination revealed mass of size 7cm*6cms noted in the vagina and cervical os could not be felt. Ultrasound of pelvis revealed cervical fibroid of size 6.2 cm*6.1cm*6.6cms occupying lower part of uterus and cervix. On laparotomy showed a large  Fibroid of size 8cm*7cms arising from cervical region. Enucleation followed by total abdominal hysterectomy done. Large cervical fibroids are rare and a challenge to gynaecologist due to close proximity to bladder and ureter. Carefull dissection by expert hands help in management of such cases.

Anahtar Kelimeler:

Atıf Yapanlar
Bilgi: Bu yayına herhangi bir atıf yapılmamıştır.
Benzer Makaleler
International Journal of Advanced Research

Alan :   Sosyal, Beşeri ve İdari Bilimler

Dergi Türü :   Uluslararası

Metrikler
Makale : 10.413
Atıf : 739
2023 Impact/Etki : 0.003
International Journal of Advanced Research