Kullanım Kılavuzu
Neden sadece 3 sonuç görüntüleyebiliyorum?
Sadece üye olan kurumların ağından bağlandığınız da tüm sonuçları görüntüleyebilirsiniz. Üye olmayan kurumlar için kurum yetkililerinin başvurması durumunda 1 aylık ücretsiz deneme sürümü açmaktayız.
Benim olmayan çok sonuç geliyor?
Birçok kaynakça da atıflar "Soyad, İ" olarak gösterildiği için özellikle Soyad ve isminin baş harfi aynı olan akademisyenlerin atıfları zaman zaman karışabilmektedir. Bu sorun tüm dünyadaki atıf dizinlerinin sıkça karşılaştığı bir sorundur.
Sadece ilgili makaleme yapılan atıfları nasıl görebilirim?
Makalenizin ismini arattıktan sonra detaylar kısmına bastığınız anda seçtiğiniz makaleye yapılan atıfları görebilirsiniz.
 Görüntüleme 26
 İndirme 1
OBSTETRICAL PROGNOSIS AFTER UTERINE SEPTUM SECTION BY HYSTEROSCOPYABOUT A CASE REPORT
2022
Dergi:  
International Journal of Advanced Research
Yazar:  
Özet:

The septate uterus is the most common congenital uterine malformation resulting from a resorption defect of the inter-mullerian septum. It is frequently associated with conception abnormalities such as early recurrent spontaneous miscarriage (FCS) and late recurrent miscarriage (FCT) but also with fertility abnormalities, without a clear mechanism. The imaging techniques used to diagnose a septate uterus are based on : Endo-vaginal ultrasound, diagnostic hysteroscopy and IRM pelvic . Surgical treatment is based on septum sectioning which is a minimally invasive surgical technique with low risk of complications. This septal section significantly improves the obstetrical prognosis in women with a desire for pregnancy.

Anahtar Kelimeler:

2022
Yazar:  
0
2022
Yazar:  
Atıf Yapanlar
Bilgi: Bu yayına herhangi bir atıf yapılmamıştır.
Benzer Makaleler
International Journal of Advanced Research

Alan :   Sosyal, Beşeri ve İdari Bilimler

Dergi Türü :   Uluslararası

Metrikler
Makale : 10.413
Atıf : 739
2023 Impact/Etki : 0.003
International Journal of Advanced Research