Kullanım Kılavuzu
Neden sadece 3 sonuç görüntüleyebiliyorum?
Sadece üye olan kurumların ağından bağlandığınız da tüm sonuçları görüntüleyebilirsiniz. Üye olmayan kurumlar için kurum yetkililerinin başvurması durumunda 1 aylık ücretsiz deneme sürümü açmaktayız.
Benim olmayan çok sonuç geliyor?
Birçok kaynakça da atıflar "Soyad, İ" olarak gösterildiği için özellikle Soyad ve isminin baş harfi aynı olan akademisyenlerin atıfları zaman zaman karışabilmektedir. Bu sorun tüm dünyadaki atıf dizinlerinin sıkça karşılaştığı bir sorundur.
Sadece ilgili makaleme yapılan atıfları nasıl görebilirim?
Makalenizin ismini arattıktan sonra detaylar kısmına bastığınız anda seçtiğiniz makaleye yapılan atıfları görebilirsiniz.
  Atıf Sayısı 2
 Görüntüleme 48
 İndirme 7
Effects of Online Learning and Digital Conversation-Based Activities on the Transfer of Cultural Values in Language and Literature Classes
2023
Dergi:  
International Journal of Education in Mathematics, Science and Technology
Yazar:  
Özet:

In this study, the effect of Online Learning and Digital Conversation-Based Activities method on students' achievement, attitudes and perceptions of cultural values in language and literature courses was examined. The study group consisted of 2 branches studying in the 3rd grade of a high school in Astana province in the 2022 academic year. 64 high school third grade students participated in the study. In the study in which quasi-experimental research model was used, post-test control group design was used. In this context, Online Learning And Digital Conversation-Based Activities in the experimental group and traditional teaching activities in the control group were applied for 6 weeks. As a result, when the two classes were considered independently of each other, it was found that the students in the group applying the Online Learning And Digital Conversation-Based Activities program achieved higher academic achievement, attitude towards the course and cultural value perception gains compared to their peers in the control group.

Anahtar Kelimeler:

Atıf Yapanlar
Dikkat!
Yayınların atıflarını görmek için Sobiad'a Üye Bir Üniversite Ağından erişim sağlamalısınız. Kurumuzun Sobiad'a üye olması için Kütüphane ve Dokümantasyon Daire Başkanlığı ile iletişim kurabilirsiniz.
Kampüs Dışı Erişim
Eğer Sobiad Abonesi bir kuruma bağlıysanız kurum dışı erişim için Giriş Yap Panelini kullanabilirsiniz. Kurumsal E-Mail adresiniz ile kolayca üye olup giriş yapabilirsiniz.
Benzer Makaleler
International Journal of Education in Mathematics, Science and Technology

Alan :   Eğitim Bilimleri

Dergi Türü :   Ulusal

Metrikler
Makale : 335
Atıf : 800
2023 Impact/Etki : 0.231
International Journal of Education in Mathematics, Science and Technology