Kullanım Kılavuzu
Neden sadece 3 sonuç görüntüleyebiliyorum?
Sadece üye olan kurumların ağından bağlandığınız da tüm sonuçları görüntüleyebilirsiniz. Üye olmayan kurumlar için kurum yetkililerinin başvurması durumunda 1 aylık ücretsiz deneme sürümü açmaktayız.
Benim olmayan çok sonuç geliyor?
Birçok kaynakça da atıflar "Soyad, İ" olarak gösterildiği için özellikle Soyad ve isminin baş harfi aynı olan akademisyenlerin atıfları zaman zaman karışabilmektedir. Bu sorun tüm dünyadaki atıf dizinlerinin sıkça karşılaştığı bir sorundur.
Sadece ilgili makaleme yapılan atıfları nasıl görebilirim?
Makalenizin ismini arattıktan sonra detaylar kısmına bastığınız anda seçtiğiniz makaleye yapılan atıfları görebilirsiniz.
 Görüntüleme 34
 İndirme 3
BULBO-MEDULLARY EPENDYMOMA IN AN ADULT: CASE REPORT
2023
Dergi:  
International Journal of Advanced Research
Yazar:  
Özet:

Spinal ependymoma, the most common intramedullary tumour in adults, is generally located intradurally and intramedullarily. The presence of this tumor in the bulbo-medullary region is rarely documented in the medical literature.We present the case of a 33-year-old man with persistent torticollis and severe neck pain. Spinal cord magnetic resonance imaging revealed a lesion in the bulbo-medullary region. Subtotal resection of this lesion was performed, and anatomopathological and immunohistochemical analysis confirmed the diagnosis of ependymoma. Following surgery, the patient underwent post-operative radiotherapy.The standard therapeutic management of ependymoma is total tumor resection. However, the role of post-operative radiotherapy remains to be determined, although it is recommended in cases of subtotal resection.

Anahtar Kelimeler:

Atıf Yapanlar
Bilgi: Bu yayına herhangi bir atıf yapılmamıştır.
Benzer Makaleler
International Journal of Advanced Research

Alan :   Sosyal, Beşeri ve İdari Bilimler

Dergi Türü :   Uluslararası

Metrikler
Makale : 10.413
Atıf : 739
2023 Impact/Etki : 0.003
International Journal of Advanced Research