Kullanım Kılavuzu
Neden sadece 3 sonuç görüntüleyebiliyorum?
Sadece üye olan kurumların ağından bağlandığınız da tüm sonuçları görüntüleyebilirsiniz. Üye olmayan kurumlar için kurum yetkililerinin başvurması durumunda 1 aylık ücretsiz deneme sürümü açmaktayız.
Benim olmayan çok sonuç geliyor?
Birçok kaynakça da atıflar "Soyad, İ" olarak gösterildiği için özellikle Soyad ve isminin baş harfi aynı olan akademisyenlerin atıfları zaman zaman karışabilmektedir. Bu sorun tüm dünyadaki atıf dizinlerinin sıkça karşılaştığı bir sorundur.
Sadece ilgili makaleme yapılan atıfları nasıl görebilirim?
Makalenizin ismini arattıktan sonra detaylar kısmına bastığınız anda seçtiğiniz makaleye yapılan atıfları görebilirsiniz.
 Görüntüleme 36
 İndirme 6
VERTEBRAL HYDATIDOSIS: UNUSUAL CAUSE OF MEDULLARY COMPRESSION
2022
Dergi:  
International Journal of Advanced Research
Yazar:  
Özet:

We present a case of a 30-year-old woman, without any notable pathological history, admitted with a slow spinal cord compression. The spinal MRI showed an extensive cystic lesion from D8 to D11 compressing the spinal cord with signs of myelopathy, costal and paraspinal soft tissues invasion, compatible with vertebral hydatidosis. The surgical procedure was a decompression by laminectomy and incomplete cystectomy with osteosynthesis. histological analysis confirmed the diagnosis of vertebral hydatidosis. vertebral location remains rare, but severe, of delayed diagnosis due to the absence of specific clinical signs, it is evoked by radiology and confirmed by histological analysis. Its prognosis remains poor with frequent recurrences. The optimal treatment is the prevention of the disease.

Anahtar Kelimeler:

2022
Yazar:  
0
2022
Yazar:  
Atıf Yapanlar
Bilgi: Bu yayına herhangi bir atıf yapılmamıştır.
Benzer Makaleler
International Journal of Advanced Research

Alan :   Sosyal, Beşeri ve İdari Bilimler

Dergi Türü :   Uluslararası

Metrikler
Makale : 10.413
Atıf : 714
2023 Impact/Etki : 0.003
International Journal of Advanced Research