Kullanım Kılavuzu
Neden sadece 3 sonuç görüntüleyebiliyorum?
Sadece üye olan kurumların ağından bağlandığınız da tüm sonuçları görüntüleyebilirsiniz. Üye olmayan kurumlar için kurum yetkililerinin başvurması durumunda 1 aylık ücretsiz deneme sürümü açmaktayız.
Benim olmayan çok sonuç geliyor?
Birçok kaynakça da atıflar "Soyad, İ" olarak gösterildiği için özellikle Soyad ve isminin baş harfi aynı olan akademisyenlerin atıfları zaman zaman karışabilmektedir. Bu sorun tüm dünyadaki atıf dizinlerinin sıkça karşılaştığı bir sorundur.
Sadece ilgili makaleme yapılan atıfları nasıl görebilirim?
Makalenizin ismini arattıktan sonra detaylar kısmına bastığınız anda seçtiğiniz makaleye yapılan atıfları görebilirsiniz.
 Görüntüleme 37
 İndirme 4
CAUSE DHEMORRAGIE POST PARTUM A LAQUELLE IL FAUT PENSER: PSEUDO-ANEVRISME DE LARTERE UTERINE APRES UNE CESARIENNE, A PROPOS DUN CAS
2021
Dergi:  
International Journal of Advanced Research
Yazar:  
Özet:

Pseudoaneurysm of the uterine artery is a rare and poorly understood complication of Caesarean section or endocavitary manipulation. It can be responsible for severe postpartum hemorrhage, most often secondary or retarded. We present here a case of pseudoaneurysm of the left uterine artery diagnosed and treated in the gynecological-obstetrics department I, CHU HASSAN II DE FES. The diagnosis was guided by ultrasound but uterine arteriography of the uterine arteries remains a determining factor in establishing and making the diagnosis and also guiding the treatment.Selective arterial embolization was the treatment of choice. It has excluded the lesion, but vascular ligature or hysterectomy may be necessary if the patient is hemodynamically unstable.

Anahtar Kelimeler:

Atıf Yapanlar
Bilgi: Bu yayına herhangi bir atıf yapılmamıştır.
Benzer Makaleler
International Journal of Advanced Research

Alan :   Sosyal, Beşeri ve İdari Bilimler

Dergi Türü :   Uluslararası

Metrikler
Makale : 10.413
Atıf : 739
2023 Impact/Etki : 0.003
International Journal of Advanced Research