Kullanım Kılavuzu
Neden sadece 3 sonuç görüntüleyebiliyorum?
Sadece üye olan kurumların ağından bağlandığınız da tüm sonuçları görüntüleyebilirsiniz. Üye olmayan kurumlar için kurum yetkililerinin başvurması durumunda 1 aylık ücretsiz deneme sürümü açmaktayız.
Benim olmayan çok sonuç geliyor?
Birçok kaynakça da atıflar "Soyad, İ" olarak gösterildiği için özellikle Soyad ve isminin baş harfi aynı olan akademisyenlerin atıfları zaman zaman karışabilmektedir. Bu sorun tüm dünyadaki atıf dizinlerinin sıkça karşılaştığı bir sorundur.
Sadece ilgili makaleme yapılan atıfları nasıl görebilirim?
Makalenizin ismini arattıktan sonra detaylar kısmına bastığınız anda seçtiğiniz makaleye yapılan atıfları görebilirsiniz.
 Görüntüleme 74
 İndirme 11
Fiscal decentralization and its impact on industrial development in Jambi Province
2019
Dergi:  
Jurnal Perspektif Pembiayaan dan Pembangunan Daerah
Yazar:  
Özet:

Abstract This study aims to analyze: 1) factors influencing the degree of fiscal decentralization in Jambi Province; 2) the influence of the degree of fiscal decentralization on the industrial sector in Jambi Province. The analysis model is the panel data regression. The results showed that, first, the economic level, the amount of regional spending, and the investment level significantly influence the degree of fiscal decentralization in Jambi Province. Second, there is a significant impact of the degree of fiscal decentralization on the development of the industrial sector in Jambi Province. This study recommends increasing local own-source revenue in order to improve the degree of fiscal decentralization. Furthermore, the allocation of regional expenditure must be directed towards direct expenditure, especially capital expenditure, which is related to industrial development in Jambi Province. Downloads Download data is not yet available.

Anahtar Kelimeler:

Atıf Yapanlar
Bilgi: Bu yayına herhangi bir atıf yapılmamıştır.
Benzer Makaleler
Jurnal Perspektif Pembiayaan dan Pembangunan Daerah

Alan :   Sosyal, Beşeri ve İdari Bilimler

Dergi Türü :   Uluslararası

Jurnal Perspektif Pembiayaan dan Pembangunan Daerah