Kullanım Kılavuzu
Neden sadece 3 sonuç görüntüleyebiliyorum?
Sadece üye olan kurumların ağından bağlandığınız da tüm sonuçları görüntüleyebilirsiniz. Üye olmayan kurumlar için kurum yetkililerinin başvurması durumunda 1 aylık ücretsiz deneme sürümü açmaktayız.
Benim olmayan çok sonuç geliyor?
Birçok kaynakça da atıflar "Soyad, İ" olarak gösterildiği için özellikle Soyad ve isminin baş harfi aynı olan akademisyenlerin atıfları zaman zaman karışabilmektedir. Bu sorun tüm dünyadaki atıf dizinlerinin sıkça karşılaştığı bir sorundur.
Sadece ilgili makaleme yapılan atıfları nasıl görebilirim?
Makalenizin ismini arattıktan sonra detaylar kısmına bastığınız anda seçtiğiniz makaleye yapılan atıfları görebilirsiniz.
 Görüntüleme 47
 İndirme 6
INFLAMMATORY PSEUDOTUMOR OF THE SPLEEN: A CASE REPORT
2020
Dergi:  
International Journal of Advanced Research
Yazar:  
Özet:

Inflammatory pseudotumor of the spleen (IPTS) is an extremely rare benign condition of uncertain etiology. Preoperative diagnosis of this entity is usually difficult, only the histological study allows the diagnosis to be made. We report an observation of a 35-year-old women patient, hospitalized for left hypochondrium pain with vomiting. Physical examination noted tenderness of the left hypochondrium and splenomegaly, CT scan showed a large tissue mass, measuring 14x15x9.6 cm, probably at the expense of the upper pole of the spleen, containing central calcifications. Exploratory laparotomy revealed a splenic tumor. A splenectomy was performed. IPTS diagnosis was made after histological and immunohistochemical study of the splenectomy specimen.

Anahtar Kelimeler:

Atıf Yapanlar
Bilgi: Bu yayına herhangi bir atıf yapılmamıştır.
Benzer Makaleler
International Journal of Advanced Research

Alan :   Sosyal, Beşeri ve İdari Bilimler

Dergi Türü :   Uluslararası

Metrikler
Makale : 10.413
Atıf : 739
2023 Impact/Etki : 0.003
International Journal of Advanced Research