Kullanım Kılavuzu
Neden sadece 3 sonuç görüntüleyebiliyorum?
Sadece üye olan kurumların ağından bağlandığınız da tüm sonuçları görüntüleyebilirsiniz. Üye olmayan kurumlar için kurum yetkililerinin başvurması durumunda 1 aylık ücretsiz deneme sürümü açmaktayız.
Benim olmayan çok sonuç geliyor?
Birçok kaynakça da atıflar "Soyad, İ" olarak gösterildiği için özellikle Soyad ve isminin baş harfi aynı olan akademisyenlerin atıfları zaman zaman karışabilmektedir. Bu sorun tüm dünyadaki atıf dizinlerinin sıkça karşılaştığı bir sorundur.
Sadece ilgili makaleme yapılan atıfları nasıl görebilirim?
Makalenizin ismini arattıktan sonra detaylar kısmına bastığınız anda seçtiğiniz makaleye yapılan atıfları görebilirsiniz.
  Atıf Sayısı 19
 Görüntüleme 100
 İndirme 31
GeoGebra Kullanımının Önlisans Matematik Öğretimine Etkinliğinin İncelenmesi
2014
Dergi:  
Necatibey Eğitim Fakültesi Elektronik Fen ve Matematik Eğitimi Dergisi
Yazar:  
Özet:

–The purpose of this study is to investigate the effects of GeoGebra software assisted instruction on vocational school students’ academic achievement and their attitudes towards mathematics. Furthermore, students’ views on using GeoGebra software in geometry course was also examined. The research was conducted at a large university located on the southwest of Turkey with 46 participants from vocational higher school students. The control group consisted of 24 students and the experimental group consisted of 22 students. The research was implemented by using GeoGebra software in Math course. While the experimental group exposed a lecture with GoeGebra software, the control group exposed a traditional lecture for four weeks. The data were collected using Mathematics Achievement Test and Mathematics Attitudes Scale. The analysis of data revealed that teaching algebra with GeoGebra software increased student attitude significantly towards mathematics and GeoGebra software. However the control and experimental groups did not differ in terms of student achievement in mathematics

Anahtar Kelimeler:

2014
Yazar:  
Atıf Yapanlar
Dikkat!
Yayınların atıflarını görmek için Sobiad'a Üye Bir Üniversite Ağından erişim sağlamalısınız. Kurumuzun Sobiad'a üye olması için Kütüphane ve Dokümantasyon Daire Başkanlığı ile iletişim kurabilirsiniz.
Kampüs Dışı Erişim
Eğer Sobiad Abonesi bir kuruma bağlıysanız kurum dışı erişim için Giriş Yap Panelini kullanabilirsiniz. Kurumsal E-Mail adresiniz ile kolayca üye olup giriş yapabilirsiniz.
Benzer Makaleler


Necatibey Eğitim Fakültesi Elektronik Fen ve Matematik Eğitimi Dergisi

Alan :   Eğitim Bilimleri

Dergi Türü :   Uluslararası

Metrikler
Makale : 502
Atıf : 5.327
2023 Impact/Etki : 0.03
Necatibey Eğitim Fakültesi Elektronik Fen ve Matematik Eğitimi Dergisi