Kullanım Kılavuzu
Neden sadece 3 sonuç görüntüleyebiliyorum?
Sadece üye olan kurumların ağından bağlandığınız da tüm sonuçları görüntüleyebilirsiniz. Üye olmayan kurumlar için kurum yetkililerinin başvurması durumunda 1 aylık ücretsiz deneme sürümü açmaktayız.
Benim olmayan çok sonuç geliyor?
Birçok kaynakça da atıflar "Soyad, İ" olarak gösterildiği için özellikle Soyad ve isminin baş harfi aynı olan akademisyenlerin atıfları zaman zaman karışabilmektedir. Bu sorun tüm dünyadaki atıf dizinlerinin sıkça karşılaştığı bir sorundur.
Sadece ilgili makaleme yapılan atıfları nasıl görebilirim?
Makalenizin ismini arattıktan sonra detaylar kısmına bastığınız anda seçtiğiniz makaleye yapılan atıfları görebilirsiniz.
 Görüntüleme 78
 İndirme 21
Heather Keaney, Medieval Islamic Historiography: Remembering Rebellion
2017
Dergi:  
Osmanlı Araştırmaları
Yazar:  
Özet:

Heather Keaney’s Medieval Islamic Historiography: Remembering Rebellion seeks to analyze the development of Islamic historiography from the 9th century to the 14th century by means of a close case study on histories of ‘Uthmān b. ‘Affān’s caliphate. She argues that the memory of his caliphate and life-story act as a kind of microcosm in which the most critical tensions of Islamic historiography and Islamic intellectual history are brought to the fore. These tensions center around four dichotomies: historiography vs. hagiography, Sunni vs. Shi‘i theology, religious vs. political authority, and the pursuit of justice vs. the preservation of unity. She hopes that a detailed study of portrayals of ‘Uthmān’s caliphate in 9th-14th century historiographic texts will provide fresh insight into these tensions

Anahtar Kelimeler:

Atıf Yapanlar
Bilgi: Bu yayına herhangi bir atıf yapılmamıştır.
Benzer Makaleler


Osmanlı Araştırmaları

Alan :   Sosyal, Beşeri ve İdari Bilimler

Dergi Türü :   Ulusal

Metrikler
Makale : 1.007
Atıf : 1.110
2023 Impact/Etki : 0.043
Osmanlı Araştırmaları